Brudna kuchenka – skuteczne sposoby na czyszczenie kuchenki

Zaniedbana i brudna kuchenka to siedlisko szkodliwych dla zdrowia baterii, dlatego tak ważne jest, aby utrzymywać ją w czystości. Gotowe i wygodne w użyciu środki czyszczące oferuje np. Unilever Polska. Wśród produktów wykazujących wysoką skuteczność w myciu silnie zabrudzonych i tłustych powierzchni wykazują: delikatne mleczka, proszki do szorowania czy płyny odtłuszczające.

Mleczko do czyszczenia kuchenki

Szeroki wybór różnorodnych produktów czyszczących, do użytku domowego, oferuje producent Unilever Polska. Jest to znany i ceniony koncern na całym świecie, który skupia w sobie kilkaset marek produktów nie tylko spożywczych i kosmetycznych, ale i takich do używania w domu, jak: środki do mycia podłóg, mebli urządzeń sanitarnych, a także sprzętu kuchennego.

Jednym ze skutecznych preparatów, a jednocześnie delikatnym dla kuchennych powierzchni, jest mleczko do czyszczenia. Produkt zawiera w sobie aktywne mikrocząsteczki, które usuwają brud, uporczywe plamy z tłuszczu i inne zabrudzenia, nie rysując przy tym powierzchni. Mleczko można bezpiecznie stosować do czyszczenia stali nierdzewnej, ale i plastiku, ceramiki oraz szkliwa. Preparat ma gęstą konsystencję, przez co jest bardzo wydajny podczas użytkowania.

Proszek do szorowania kuchenki

Specjalne proszki do szorowania to uniwersalne środki czyszczące, które doskonale sprawdzają się do mycia zabrudzeń nagromadzonych na kuchennym sprzęcie, jak: zaschnięty tłuszcz, resztki jedzenia czy osad z wody. Preparat zawiera w sobie delikatny środek ścierny, który przez pocieranie nim za pomocą szmatki lub gąbki, wygładza czyszczone powierzchnie.

Płyn do czyszczenia kuchenki

Na bardzo silne zabrudzenia można zastosować środki, jakich używa się do mycia piekarnika, grilla lub domowych kominków. Preparaty usuwają nawet najbardziej trwałe pozostałości tłuszczu, dymu i przypaleń, jednak należy pamiętać, że zawierają one w sobie silnie żrące substancje, dlatego przy ich użytkowaniu trzeba unikać wdychania oparów, a także ochronić dłonie gumowymi rękawicami. Płyn wystarczy rozpylić na zabrudzonej powierzchni, odczekać ok. 5-10 minut, a następnie za pomocą gąbki lub szmatki kuchennej zmyć zanieczyszczenia.

Skuteczne środki czystości można kupić bez wychodzenia z domu, np. za pośrednictwem sklepu internetowego. Drogeria online, oprócz bogatej oferty preparatów do mycia kuchni, oferuje również innego rodzaju produkty, jak: kosmetyki, akcesoria dla najmłodszych np. popularne Pampersy dla dzieci, perfumy oraz przydatne produkty do utrzymania czystości w całym domu.