Zarób na zepsutym aucie!

Każdemu się wydaje, że jest kierowcą idealnym. Przecież zna wszystkie znaki drogowe, przekracza prędkość, bo uważa, że panuje nad autem lub rozmawia przez telefon, bo co to za problem kierować jedną ręką. Jedna z takich pewnych siebie osób właśnie wjechała w twój samochód, co spowodowało rozległe uszkodzenia. Pojazd nadaje się do naprawy lub kasacji, a ciebie nie stać na nowe auto. Dowiedź się, jak zarobić na tym przykrym wydarzeniu.

Oceń szkody

Zaprowadź auto do mechanika lub sam zweryfikuj, w jakim stopniu auto jest uszkodzone. Należy rozebrać je na części, pogrupować rzeczy na te nadające się do użytku oraz do wyrzucenia. Sprawdź, co działa i może zostać wymienione w innym pojeździe. Teraz sprzedaż części samochodowych jest bardzo modna, szczególnie przez Internet. Na przykład na stronie Woop Auto możesz wystawić elementy na sprzedaż lub nabyć coś dla siebie. Kliknij w link https://woopauto.com i otwórz licytację lub przejrzyj inne interesujące cię oferty.

Bądź dokładny

Zobacz, czy aby na pewno dany element jest sprawny i może zostać przeznaczony na aukcję. Czasem po wypadku wady i awarie lubią pozostać w ukryciu i wyjść na jaw po jakimś czasie, dlatego bardzo ważna jest tutaj skrupulatność i obiektywność. Czyjeś życie jest zdecydowanie ważniejsze niż parę zarobionych groszy. Strony takie jak np. Woop Auto cieszą się dobrą opinią i zaufaniem, więc nie wystawiaj na sprzedaż części samochodowych, których nie jesteś pewny.

Sprzedawaj tylko zainteresowanym osobom

Znajdź takie strony, które zbierają pewnych i zdecydowanych na dane oferty klientów. Nie trać czasu na platformy, na które nikt nie zagląda. Wybieraj witryny związane tylko i wyłącznie z motoryzacją, kupnem i sprzedażą części. Będziesz powiadomiony, gdy ktoś zobaczy twój produkt i będzie chciał go kupić. Dzięki temu, że określisz dokładnie kategorię wystawionej rzeczy, jeszcze skuteczniej dotrzesz do potencjalnego kupca.

Podaj wszystkie dane

Nic nie ukrywaj i od razu wypisz potrzebne parametry. Nie chcesz chyba odpowiadać na powtarzające się pytania od każdego zainteresowanego klienta. Napisz, że części pochodzą z auta po wypadku, ale są sprawdzone i jak najbardziej można ich użyć do naprawy innego samochodu. Szczerość i dobra komunikacja to podstawy handlu i często wpływają na pozytywne sfinalizowanie transakcji. Dzięki takiej postawie zdobywasz zaufanie i możesz zostać polecony innym osobom.

Ustal rozsądną cenę

Jeżeli nie wiesz, na ile wycenić sprzedawane części wtedy skorzystaj z opcji licytacji. Wiele platform umożliwiających kupno i sprzedaż oferuje takie rozwiązanie. Zobaczysz, czy podana kwota wzbudza zainteresowanie wśród użytkowników. Będziesz mógł również porównać odrębne ceny tych samych elementów wystawionych przez inne osoby i wyciągnąć średnią. Pamiętaj, by być rozsądnym i nie zawyżać kosztów zakupu. Czasem chciwość może sprawić, że wcale nie sprzedasz części lub będziesz na to bardzo długo czekał, a nie o to w tym chodzi.

Zainwestuj zarobione pieniądze

Wystawienie rzeczy na pewno pomoże ci zebrać pieniądze na naprawdę uszkodzonego auta lub wspomoże w odkładaniu na całkiem nowe. Możesz także znaleźć na stronie elementy, które są ci potrzebne do renowacji swojego samochodu. Nie będziesz szukał długo, ponieważ witryny motoryzacyjne stawiają mocny nacisk na porządek i wszystko jest pogrupowane w kategorie. Możliwość komunikacji ze sprzedającym to też szansa na negocjacje ceny. Znajdź dobre argumenty i wywalcz tanim kosztem „drugie życie” dla swojego pojazdu.

Jak widzisz, nie wszystkie części są od razu do wyrzucenia. To, że auto było uszkodzone, nie spisuje go na straty. Możesz je naprawić albo rozebrać i sprzedać wybrane elementy. Dzięki temu zyskasz dodatkowe pieniądze lub kupisz akcesoria potrzebne do renowacji. Znajdź odpowiednią platformę, taką jak np. Woop Auto i załóż konto. Wybierz kategorię produktu, uzupełnij dane, zaproponuj cenę, otwórz licytację i czekaj na kupca. Sprawdź, jakie to łatwe i ciesz się z prostych, szybkich i przyjemnych transakcji.