Co warto wiedzieć o pedicure hybrydowym?

Pedicure, czyli pielęgnacja paznokci stóp, jest bardzo często pomijana, albo niedostatecznie brana pod uwagę podczas codziennej pielęgnacji ciała. Zazwyczaj większą wagę przykładamy do paznokci dłoni, wykonując manicure różnymi metodami, za mało poświęcając czasu na stopy. O tym, jak ważna jest w stopniu ogólnym pielęgnacja paznokci, opisuje poradnik http://cosmo.net.pl/jak-pielegnowac-paznokcie-aby-zachowac-je-w-dobrym-zdrowiu/. Warto wziąć do siebie wskazówki odnośnie prawidłowej pielęgnacji paznokci, gdyż ma to znaczenie nie tylko w ich stanie zdrowia, ale także w wyglądzie zewnętrznym. Skoro najpopularniejszą metodą zadbania o wygląd paznokci u dłoni wybiera się manicure hybrydowy, sprawdźmy, jak hybrydy sprawują się na stopach.

Dlaczego hybrydy w pedicure?

Po sukcesach w manicure udało się również zaimplementować hybrydy w pedicure i to z zadziwiająco niezłym skutkiem. Do niedawna pedicure wykonywało się w sposób klasyczny, czyli nakładało się tradycyjne lakiery przy pomocy pędzelka. Ich wadą było głównie to, że potwornie pachniały i wiele osób zauważyło u siebie objawy nietolerancji na te, bądź co bądź, chemikalia. Poza tym lakiery ze szklanych fiolek niedokładnie się rozprowadzały i potrzeba było nie lada wprawnych dłoni, aby je właściwie nałożyć bez efektu rozmazywania się i poczekać do pełnego jego wyschnięcia, aby uniknąć roztarcia go po palcach, czy nawet ubraniach. Same kłopoty były z lakierami, ponadto trudno było dobrać oczekiwany odcień i tak go nałożyć, aby paznokcie wyglądały jak na obrazku.

Zmiana przyszła wraz z hybrydami, gdzie znacznie lepiej dobrać kolor lakieru, gdyż występuje on w niecodziennych odcieniach i zawsze wygląda dokładnie tak, jak jest reklamowany. Można go przy odrobinie praktyki nałożyć samodzielnie, ale pedikiurzystka zrobi to znacznie lepiej.

Proces nakładania lakierów w pedicure

Pedikiurzystki w każdym salonie pedicure w Warszawie, pracują podobnie, dlatego efekty ich pracy są znakomite. Aby pedicure hybrydowy został prawidłowo wykonany, co daje stylizacji wymaganą trwałość na kilka najbliższych tygodni, musi być robiony następująco:

  • zaczyna się od procesu przygotowania płytek paznokci stóp, każdej z osobna opiłowując je i nadając właściwy kształt, po czym wycinając zbędne skórki wokół płytek,
  • kolejny krok to zmatowienie paznokcia przygotowując podłoże pod lakier bazowy,
  • po przetarciu paznokcia odtłuszczaczem można nałożyć lakier bazowy,
  • nakłada się bazę, utwardzając ją przez około 2 minuty pod lampą UV,
  • nałożenie lakieru hybrydowego w maksymalnie 3 warstwach i utwardzenie go pod lampą,
  • nałożenie wykańczającego lakieru i ponowne utwardzenie,
  • po utwardzeniu następuje odtłuszczenie powierzchni paznokci i nadanie blasku używając oliwki.

Jak widać, pedicure stóp nie jest procesem trudnym, ale wymaga dbałości o szczegóły, przestrzeganie zasad nakładania lakierów i czasu ich schnięcia, a także rzetelności pedikiurzystki.