Często ostatnio zadajecie sobie to pytanie? Dlaczego generalnie warto decydować się na elementy złączne, które spełniają zatem normy ISO/DIN/PN? Co sprawia, że pod wieloma względami jest to bardzo dobre rozwiązanie?
Jakość na odpowiednim poziomie
Śruby, które spełniają normy ISO/DIN/PN to dobry wybór. Dlaczego? Na stronie internetowej stalmut.pl macie asortyment tego typu. Możecie na przykład zdecydować się na śruby z gniazdem sześciokątnym. To nie wszystko. Do Waszej dyspozycji są również elementy złączne z łbem sześciokątem, a także kilkadziesiąt innych rodzajów, które nie zaliczają się do tych powyższych kategorii. W tym gronie są na przykład śruby oczkowe, fundamentowe, dociskowe, motylkowe, dwustronne itp. Akcesoria spełniające normy ISO/DIN/PN są naprawdę pod wieloma względami bardzo starannie wykonywane. I to w zgodzie z najważniejszymi standardami. Między innymi dotyczącymi klasy materiałów, wytrzymałości itp. Weźmy pod lupę na przykład śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem DIN 961/ISO 8676. Powstają one z wysokiej jakości stali węglowej. Dodatkowo są perfekcyjnie zabezpieczone przed korozją. Nic dziwnego, że są bardzo często stosowane. Na przykład w mechanice samochodowej. Nie inaczej jest uwzględniając budowanie rozmaitych maszyn.
Zastosowanie elementów złącznych, spełniających normy ISO/DIN/PN, to gwarancja tego, że gotówka zostanie wydana zatem we właściwy sposób. Wasze maszyny będą działały szybko oraz niezawodnie. Tymczasem konstrukcje będą stabilne oraz wytrzymałe. Nawet uwzględniając nie do końca sprzyjające czynniki atmosferyczne. Wydaje się zatem, że jest to znakomita inwestycja swoich pieniędzy.
ISO/DIN/PN – czym to wszystko się cechuje?
Zdecydowanie najbardziej powszechne, biorąc pod uwagę aspekt globalny, są normy ISO. Warto zauważyć, że odpowiada za nie natomiast Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Jakie są główne zadania tej instytucji? To zapobieganie powstawaniu barier – na przykład na poziomie technicznym – pomiędzy podmiotami z różnych krajów. Na terenie Polski stosowane są również normy DIN. Tutaj główną rolę odgrywa natomiast Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Warto podkreślić, że Polska też ma swoje rodzime normy. Są one oznaczone skrótem PN. Należy zauważyć, że tutaj najważniejszym podmiotem jest zaś Polski Komitet Normalizacyjny. To jednostka, która ma na celu między innymi zatwierdzać, a w razie konieczności wycofywać normy, które już dłużej nie spełniają konkretnych standardów. Trzeba jednak wyjaśnić, że Polskie Normy są niestety stosowane wyłącznie na terenie naszego kraju. Osoby, które chcą sprzedawać i kupować – coś od podmiotów zagranicznych – powinny przede wszystkim znać zatem normy ISO.
Przeczytaj również: http://www.larobes.pl/sruby-trapezowe-najwazniejsze-informacje/