Co warto wiedzieć na temat ISO/DIN/PN?

Czym dokładnie charakteryzują się poszczególne oznaczenia? Dlaczego ten temat powinien być potraktowany naprawdę bardzo poważnie? Jakie kroki muszą być podjęte, aby konwersja została wykonana bez najmniejszego nawet kłopotu?

ISO/DIN/PN – najważniejsze fakty

Co warto wiedzieć na temat tych skrótów? Rozpoczniemy od norm ISO. Są one zdecydowanie najbardziej rozpowszechnione. Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna zrzesza bowiem państwa z rozmaitych kontynentów. W tym gronie jest oczywiście Polska. Do zadań tej instytucji należy rozpowszechnianie normalizacji pod kątem globalnym. Tak, aby bez żadnego problemu mogły ze sobą współpracować podmioty z rozmaitych państw. Użycie odpowiednich norm powoduje, że nie występują żadne bariery typu technicznego itp. Na terenie naszego kraju są stosowane również normy DIN. Czym się charakteryzują? Tutaj najważniejszy podmiot to Niemiecki Instytut Normalizacyjny. To właśnie ta placówka odpowiada bowiem za zatwierdzanie norm – w tym temacie wszystko musi być rzecz jasna dokładnie sprawdzone oraz zweryfikowane. Natomiast PN to polskie normy. W tej materii największą rolę odgrywa Polski Komitet Normalizacyjny. Trzeba od razu zauważyć, że normy ISO są zdecydowanie najbardziej uniwersalne. Natomiast nasze normy najmniej… Tak naprawdę są stosowane tylko u nas. Jeśli dochodzi do konieczności współpracy z podmiotami zagranicznymi, to wtedy używa się zatem innych oznaczeń (najczęściej właśnie ISO).

Przeczytaj także: http://realife.pl/konwersja-isodinpn-jak-wykonac/

Jak przeprowadzić konwersję szybko i sprawnie?

Konwersja ułatwia wiele rzeczy. Powoduje, że bez żadnego problemu może być dokonywany handel. Na przykład między stroną polską, a brytyjską, francuską, niemiecką, hiszpańską itd. Macie zamiar sprzedać komuś z zagranicy śruby sześciokątne z pełnym gwintem? Pamiętajcie, że samo oznaczenie PN 82105 może nie być do końca wystarczające. Osobie z innego państwa ten ciąg liter oraz cyfr tak naprawdę niewiele mówi, prawda? Właśnie po to jest jednak wykonywana konwersja. To zadanie może być zaś zrealizowane przy pomocy wyszukiwarki znajdującej się na stronie internetowej stalmut.pl. Co należy tutaj zrobić? Możecie wpisać nazwę produktu albo ewentualnie znaną Wam w tym momencie normę PN 82105. Potem trzeba kliknąć czerwony przycisk, który rozpocznie szukanie. To tak naprawdę wystarczy, by została przeprowadzona konwersja. Dzięki niej dowiecie się, że śruby sześciokątne z pełnym gwintem mają oznaczenia DIN 933/ISO 4017/PN 82105. Na skutek tego współpraca – na przykład z podmiotem zagranicznym – będzie jak najbardziej możliwa. Obie strony będą bowiem dokładnie wiedziały, co jest przedmiotem umowy. Pamiętajcie, że mogą to być natomiast różnego rodzaju akcesoria. Takie, jak na przykład śruby, nakrętki, podkładki itp.