Czym charakteryzują się moskitiery do okien?

W naszym kraju coraz popularniejsze są moskitiery do okien. Jaka jest zasada działania elementów tego typu? Jakie rodzaje tych produktów można znaleźć w sklepach? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie po przeczytaniu poniższego artykułu.

Co dają moskitiery do okien?

Bez wątpienia lato to pora roku, która ma rozmaite zalety. Przede wszystkim chodzi o wysokie temperatury oraz ładną pogodę, z której korzysta mnóstwo osób. Jak to jednak w życiu bywa, ta kwestia również ma swoje pewne wady. Chodzi między innymi o insekty, które potrafią naprawdę mocno dać się we znaki. Szczególnie chodzi o osoby, które mieszkają blisko lasów, jezior, terenów zielonych itd. Nawet pojedyncze komary lub muchy mogą napsuć sporo krwi domownikom – już nie wspominając o całej chmarze insektów… Na szczęście można jednak poradzić sobie z tym kłopotem. Wystarczy zamontować tego typu elementy (sposobów jest zaś kilka). Odpowiednio wykonane moskitiery chronią wnętrze pomieszczeń przed rozmaitymi insektami. To jednak nie wszystko. Trzeba również wziąć pod uwagę, że elementy tego typu nie zakłócają prawidłowej cyrkulacji powietrza. To sprawia, że w środku pomieszczenia panuje przyjemna temperatura. Elementy tego typu gwarantują także dopływ światła naturalnego. Dzięki temu jednocześnie można zapewnić sobie ochronę przed uciążliwymi, nieproszonymi gośćmi, a także swobodnie wykonywać rozmaite czynności czy odpoczywać – bez konieczności korzystania ze światła sztucznego, co na dłuższą metę skutkowałoby dużymi rachunkami za prąd…

Jakie moskitiery do okien można kupić?

Warto podkreślić, że ludzie decydują się między innymi na moskitiery do okien rolowane. Czym charakteryzują się tego typu elementy? Posiadają one specjalną siatkę, która zabezpiecza wnętrza pomieszczeń – tym samym także domowników – przed niechcianymi insektami. Tego typu moskitiery pracują w specjalnych aluminiowych prowadnicach, które gwarantują szczelność i dobrą ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Należy podkreślić, że moskitiery do okien rolowane mogą być montowane na różne sposoby. Są na przykład instalowane do wnęki okiennej czy na zewnątrz. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby bezpośrednio przymocować je także do ościeżnicy.

Alternatywnym rozwiązaniem są także moskitiery ramkowe. Tutaj mamy do czynienia z formą wykonaną z profili PVC lub aluminiowych. Jakie cechy mają te elementy? Warto podkreślić, że na moskitiery jest naciągana specjalna siatka, która chroni pomieszczenia przed insektami. Jaki jest tutaj sposób montażu? Moskitiery tego typu są montowane na magnesy lub instalowane do ościeżnicy – mogą być na nią zakładane albo przykręcane (w ten sposób są zamocowane na stałe).

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami firmy SURMA – Systemy Osłon (www.systemysurma.pl)