Jakie wybrać konstrukcje fotowoltaiczne dla dachów skośnych?

amiston.pl - amiston (1) .jpg

Dachy skośne są bez wątpienia jedną z najlepszych opcji dla paneli fotowoltaicznych. Wynika to oczywiście z tego, że bez problemu można uzyskać optymalny kąt nachylenia paneli słonecznych. Aby wybrać najlepsze konstrukcje fotowoltaiczne dla dachów skośnych w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego pokrycia dachowego.

Jakie konstrukcje są godne uwagi?

W Polsce zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się blachodachówki. W tym konkretnym przypadku warto postawić na aluminiowe szyny montażowe, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Konstrukcja pod panele fotowoltaiczne na gruncie bez problemu można zamocować na krokwie za pomocą specjalnych śrub dwugwnitowych. Olbrzymim atutem opisywanego rozwiązania jest to, że można dowolnie regulować kąt nachylenia instalacji.

Nowoczesne systemy konstrukcyjne zaprojektowane zostały w taki sposób, aby precyzyjnie wypoziomować panele fotowoltaiczne zarówno w szeregu poziomym, jak i również w szeregu pionowym. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzimy sporo cennego czasu.

Jeżeli posiadamy dachówki ceramiczne, to wówczas cała konstrukcja także może być zamocowana bezpośrednio do krokwi. Pamiętać należy jedynie o tym, aby w tym konkretnym przypadku śluby zastąpić specjalnymi uchwytami. To właśnie dzięki nim będzie można wyregulować i wypoziomować poszczególne moduły.

Jakie konstrukcje fotowoltaiczne dla dachów pokrytych blachą trapezową?

W nowoczesnym budownictwie coraz większą popularność zdobywają dachy pokryte blachą trapezową. Tego typu materiał wbrew pozorom stosowany jest nie tylko w zakładach produkcyjnych. Przy tego typu pokryciu dachowym najlepiej skorzystać z pomocy specjalnej szyny ułożonej na garbach blachy. Szynę w szybki i wygodny sposób można zamocować za pomocą zwykłych blachowkrętów. Jeżeli chodzi o same panele to montowane są one na klemy.

W najlepszej sytuacji są inwestorzy, którzy montują panele fotowoltaiczne na gruncie. W takiej sytuacji wystarczy wybrać wsporcze konstrukcje fotowoltaiczne jedno albo dwunożne. Opisywane elementy osadzane są przeważnie bezpośrednio w gruncie na fundamencie betonowym. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby zamocować je na słupach mocowanych za pomocą kafarów.

Osoby, które nie wiedzą jakie wybrać konstrukcje pod panele fotowoltaiczne mogą zawsze skorzystać z fachowego doradztwa. Większość firm sprzedających moduły fotowoltaiczne zapewnia swoim klientom dostawę i fachowy montaż.