Koniec z wysokimi opłatami za wymianę waluty

Cały koszt wymiany waluty można sprowadzić do jednej opłaty – spreadu walutowego, który będzie kosztował grosze. Reszta należności to opłaty extra, które łatwo pominąć.

Nieograniczone opłaty

Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o opłatę za wymianę walut. Dlatego podczas wymiany waluty można bardzo łatwo przepłacić. Operator może zawyżyć spread walutowy nawet do 7,4%. Tak rzeczywistość kursowa wygląda w bankach zgodnie z danymi opublikowanymi w raporcie serwisu kurencja.com. Oprócz tego operator może pobrać procent od całej kwoty transakcji, jako koszty operacyjne. Jeśli często wymieniasz waluty to opłaty za nie mogą być naprawdę uciążliwe. Brak działania w tej sprawie – kosztuje.

Chcesz skończyć z wysokimi opłatami za wymianę waluty?

Jeśli nie potrzebujesz zagranicznej waluty w gotówce, najtaniej wymienisz walutę w kantorze internetowym. To proste. Rejestrujesz się w kantorze online i zasilasz konto w nim środkami. Teraz możesz je wymienić ze spreadem walutowym nawet 70% niższym, niż doliczyłby bank. Bez żadnych dodatkowych opłat. Następnie przelewasz wymienioną walutę z powrotem na swój rachunek w banku. Właśnie zaoszczędziłeś dużą część spreadu walutowego i wszystkie koszty po drodze, jakie mógłby doliczyć Ci bank!

Wystarczy raz spróbować

Wystarczy raz zacząć wymieniać walutę w kantorze internetowym, aby dojść do wniosku, że banki nie pomagają nam oszczędzać na wymianie euro, franków, funtów czy dolarów. Warto wiedzieć, że nawet w kantorach tradycyjnych są niższe spready walutowe niż w banku – zgodnie z w wspomnianym raportem wynoszą ok. 2,4% na najpopularniejszych walutach. Kantory internetowe w tej kwestii pozostają najbardziej konkurencyjne ze spreadami wynoszącymi mniej niż 1% i brakiem opłat za prowadzenie konta.

Wymiana euro z 0,6% spreadem walutowym

Każda wymiana waluty kosztuje, ale euro jest najpopularniejszą w Polsce walutą, więc zgodnie z regułami rynku powinniśmy ją móc kupić najtaniej ze wszystkich zagranicznych walut. I rzeczywiście tak jest. W jednym z pierwszych kantorów internetowych w Polsce: kantoronline.pl wymiana euro jest możliwa z 0,6% spreadem walutowym. Wejdź na stronę kantoronline.pl i sprawdź kurs sprzedaży dla waluty państw Strefy Euro. Wtedy podejmiesz decyzję, czy naprawdę warto.

Podsumowując

Opłata za wymianę waluty jest trudna do policzenia przez osoby nie zajmujące się finansami co dzień. Dlatego często nawet nie wiemy, że przepłacamy w trakcie operacji walutowej. Specjalnie dlatego przygotowaliśmy dla Was jeszcze jedną publikację: Opłata za wymianę waluty – jak ją policzyć? Kliknij w jej tytuł, żeby wybierać tylko tych operatorów wymiany walut online, w których kursy waluty są najbardziej korzystne.