Czy systemy inteligentnego domu obniżą Twoje rachunki? Sprawdzamy wyliczenia!

Coraz więcej Polaków decyduje się na zainwestowanie w systemy inteligentnego domu, które znakomicie wpływają na komfort domowników i bezpieczeństwo budynku. Trend ten przyszedł do nas z Zachodu i staje się coraz bardziej popularny. Ile możemy zaoszczędzić na miesięcznych rachunkach za energię elektryczną? Sprawdziliśmy szacunkowe analizy ekspertów!

Oszczędzanie prądu dzięki systemom smart home

Większość właścicieli domów jednorodzinnych jest zainteresowana obniżeniem rachunków za energię elektryczną – w końcu to prąd generuje największą część miesięcznych wydatków. Jak wynika z szacunków ekspertów, przy inwestycji w systemy inteligentnego domu opłaty za prąd mogą zmniejszyć się od 30 do 40% – wszystko zależy od sposobu zarządzania poborem energii elektrycznej. Chodzi tu przede wszystkim o koszty związane z ogrzewaniem budynku, jednak systemy smart home mogą także znacząco zredukować opłaty za oświetlenie. Wszystko dzięki automatycznego sterowaniu światłem w domu i na posesji. Inteligentne systemy zadbają o to, żeby lampa przy podjeździe zapaliła się tylko wtedy, gdy wykryje zmniejszone natężenie światła dziennego.

Niższe rachunki za gaz

Duża część właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na ogrzewanie gazowe, które również generuje spore opłaty. Z analiz prowadzonych przed specjalistów z branży smart home wynika, że odpowiedni system inteligentnego domu może obniżyć rachunki za gaz nawet od 40 do nawet 70%. Jak uzyskać takie oszczędności? Na rynku istnieje wiele rozwiązań, które pozwolą automatycznie sterować piecem centralnego ogrzewania. Warto w pierwszej kolejności sprawdzić dostępne komponenty – skrzynki, włączniki, osłony, sterowniki, czy nadajniki radiowe, które znajdziemy na stronie https://e-sklep.zamel.pl/.

Systemy inteligentnego domu nie tylko znacząco poprawiają komfort życia, chronią majątek czy zabezpieczają przed ingerencją osób niepowołanych, ale pozwalają również uzyskać spore oszczędności na rachunkach. Więcej o nowoczesnych rozwiązaniach pozwalających zoptymalizować koszty gazu, wody czy energii elektrycznej można znaleźć na stronie systemy inteligentnego domu od zamel.pl.