Jak wybrać dobry salon fryzjerski – poradnik konsumenta.

Nie jedna osoba z nas w swoim życiu trafiła na fryzjera, który nie do końca znał się na swoim fachu i z każdą chwilą popełniał mniejsze, bądź większe błędy. Zamiast lekko skrócić włosy, przyciął ich  kilka centymetrów, nie umiał ich cieniować, albo nałożył farbę o niewłaściwym odcieniu. Wizyta w salonie fryzjerskim była dla nas koszmarem, a przecież nikt tego nie chce. Zanim dasz pociąć swoje włosy, lepiej zapoznaj się z naszym poradnikiem http://www.prezentbox.pl/najlepszy-fryzjer-i-kosmetyczka-w-katowicach-wiemy-jak-ich-znalezc/, który zdecydowanie przybliży ten temat. Dowiesz się od czego zacząć chcąc wreszcie trafić na dobry salon fryzjerski zatrudniający równie dobrych fryzjerów, w dodatku o umiejętnościach i nowoczesnym podejściu. O prawdziwego specjalistę, który posiada fach w ręku i jest osobą ambitną, jest tak jak z poszukiwaniem igły w stogu siana. Artykuł ten zwróci uwagę, po czym poznać  fryzjera z powołania.

Rozpoczynamy research

Warto wyszukiwać w internecie informacji, zamiast poszukiwać w ręczny sposób. Chyba nikt nie posiada takiej ilości czasu, aby chadzać po ulicy swojego miasta i pytać ludzi wychodzących z różnych salonów fryzjerskich. Jest to co najmniej niepoważne zachowanie, zresztą nie daje żadnych gwarancji.

Najlepszym wyjściem zdaje się przeszukiwanie forów i stron, na których klienci salonów fryzjerskich w mieście wypowiadają się szczerze i rzetelnie o tym, co ich spotkało w danym salonie. Informacje te są wiarygodne i za ich pomocą można naprawdę wiele się dowiedzieć, na przykład:

  • który z salonów cieszy się wśród klientów najlepszą renoma,
  • który z salonów specjalizuje się zarówno we fryzurach klasycznych, jak i nowoczesnych stylizacjach, choć dobrze, gdyby salon wykonywał obie te usługi, ponadto farbował włosy na każdy z możliwych odcieni,
  • czy dany salon wykonuje kompletne usługi męskie, damskie i zajmuje się fryzjerstwem dziecięcym,
  • czy dobrze opiniowany salon wykonuje też usługi jak balayage, upięcia okazjonalne, fryzury okolicznościowe.

Jeżeli dobrze opiniowany salon jest w stanie wykonać wszystkie te usługi, ale też inne, które nie zostały tutaj wymienione, to można być pewnym, że nie jest to jeden z tych salonów, a którymi mieliśmy dawniej do czynienia i warto o nim pomyśleć poważniej. Przyglądnijmy się jeszcze samej osobie fryzjera wiedząc, że w tym przypadku możemy, a nawet musimy ocenić książkę po okładce,

Profesjonalny fryzjer

Żaden z profesjonalnych salonów fryzjerskich nie może sobie pozwolić na to, aby jego obsługa miała jakiekolwiek braki w wyglądzie zewnętrznym, wszak jak cię widzą, tak cię piszą i dobry fryzjer w Krakowie powinien:

  • przede wszystkim mieć wygląd zewnętrzny, który potwierdzałby jakość wykonywanych usług,
  • być osobą wygadaną i kulturalną, umiejącą rozmawiać z klientem na temat jego oczekiwań,
  • mieć umiejętności, które najlepiej, gdyby były potwierdzone certyfikatami, dzięki czemu wzrośnie zaufanie klienta, szczególnie kiedy to jest jego pierwsza wizyta.

Jak widać, profesjonalny salon fryzjerski to tak naprawdę profesjonalny fryzjer, jego wiedza i umiejętności.