Przygotuj się na lato! Permanentna depilacja laserowa, to najlepsza inwestycja w gładkie ciało. Sprawdź, ile kosztuje, czy boli i jak wygląda zabieg!

Wraz z nadejściem cieplejszych dni, zaczynamy odkrywać coraz więcej ciała. Wraca znowu problem z szybko odrastającymi po depilacji włoskami. Wówczas wzrasta więc zainteresowanie profesjonalną depilacją laserową wykonywaną w salonach. Nie podlega wątpliwości, że jest to zabieg dający trwałe efekty. Wiele osób jednak obawia się, że może być niebezpieczny lub bolesny. Dlatego powstał ten artykuł, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i wyjaśnić, na czym polega depilacja laserowa!

Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg?

Zabieg depilacji laserowej przebiega bardzo prosto. Zanim jednak się mu poddasz, musisz przejść przez szczegółowy wywiad na konsultacji z kosmetologiem. Dzięki niemu dowiesz się więcej o samym zabiegu, zobaczysz urządzenie, na którym będzie on wykonywany, wykonasz próbę laserową pozwalającą sprawdzić doznania, a co najważniejsze wykluczysz ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Większość salonów, w których wykonywana jest depilacja laserowa we Wrocławiu, oferuje darmowe konsultacje. To doskonały sposób, by dowiedzieć się wszystkiego o tym zabiegu i rozwiać wszelkie swoje wątpliwości.

Jeśli konsultacja wypadnie prawidłowo, będziesz mogła umówić się na konkretny termin zabiegu i wybrać jego pakiet. Sam zabieg polega na przystawieniu głowicy urządzenia do powierzchni skóry poddawanej zabiegowi i wypuszczeniu wiązki lasera, która przenikając w głąb skóry, dociera wprost do mieszka włosowego. Włos pochłania światło lasera i pod wpływem wytworzonej temperatury niszczy mieszek włosowy. Kosmetolog musi więc punktowo „strzelać” laserem po naszej skórze, aby każdy z włosków będących w fazie wzrostu mógł pochłonąć odpowiednią ilość lasera.

Czy zabieg boli?

W trakcie strzału włos podgrzewa się, co może wywołać delikatny dyskomfort. Większość osób odczuwa to jako delikatne mrowienie, szczypanie albo nawet łaskotanie. Zależnie od dobranej mocy urządzenia może jednak dyskomfort przemienić się w ból. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać profesjonalny salon z doświadczeniem. Nieprawidłowo dobrana moc (zbyt silna), może nie tylko powodować ból, ale także być niebezpieczna, gdyż może doprowadzić do poparzeń.

Jaki jest koszt depilacji laserowej?

Koszt pojedynczych zabiegów waha się od 100 do nawet 600 złotych. Jednak warto nadmienić, ze ceny są zależne od salonów i partii poddawanych zabiegowi. Dlatego podobnie, jak zastanawiamy się nad wyborem najlepszego salonu manicure, tak i tutaj warto podjąć racjonalną decyzję. Niemniej jednak nie powinniśmy tutaj kierować się cennikiem usług, a doświadczeniem, profesjonalizmem i opiniami na temat danego salonu.

Co więcej, niemalże wszystkie profesjonalne salony oferują pełne pakiety na kompletną depilacją danych partii ciała. W pakiecie znajdziemy kilka serii zabiegów, które wykonywane są aż do skutku, czyli trwałego pozbycia się włosków. To najlepszy sposób na „oszczędność” w tym temacie, bo kupując usługę w pakiecie, cena pojedynczego zabiegu zmniejsza się niekiedy nawet o blisko 40%!