Aranżacja pokoju nastolatka – o czym warto pamiętać?

Jak powszechnie wiadomo, okres dorastania jest jednym z najbardziej burzliwych okresów w życiu każdego człowieka. Nieraz polega na totalnej skrajności zachowań, a jedyne, o czym marzy nastolatek jest azyl, w którym będzie mógł spędzić swój wolny czas. Nie zawsze jako rodzice zastanawiamy się, czy pokój, który służył naszemu dziecku przez kilkanaście lat, jest obecnie dopasowany do potrzeb dorastającej osoby. Wnętrze nastolatka należy bowiem zaaranżować z głową – istnieje kilka elementów, które pozwolą mu czuć się swobodnie i bezpiecznie w swoim pokoju.

Po pierwsze – wygodne łóżko

Okres dorastania i czas, który następuje bezpośrednio po nim jest dość uciążliwym czasem dla naszego dziecka. Nastolatek, który ma w sobie ogromne pokłady energii potrzebuje przede wszystkim przytulnego kąta, w którym będzie mógł oddać się w regenerujący sen. Aby tak się działo, warto zadbać o odpowiednio wygodne i duże łóżko. Dziecięce tapczany czy rozkładane wersalki to już przeżytek – ówcześnie niemalże każdy stawia na klasyczne łóżka o wygodnych, wyprofilowanych materacach. Sen na takim łóżku będzie z pewnością znacznie przyjemniejszy i sprawi, że nasz nastolatek będzie budził się pełen energii! Pamiętajmy również o tym że chcąc zadbać o kręgosłup naszej pociechy warto zaopatrzyć się w poduszkę, która będzie nie tylko ładnie się prezentować ale przede wszystkim – idealnie dopasowywać się do kształtu głowy i szyi. Osobom dorastającym i nastolatkom w szczególności poleca się poduszki o twardym wypełnieniu, które dopasowują się do naszej głowy i szyi.

Po drugie – dyskretne schowki

Każdy nastolatek potrzebuje masy wolnej przestrzeni i swobody. Bez wątpienia elementem, który sprawi, że pokój naszej pociechy będzie jego bezpieczną ostoją będą liczne, ciekawe schowki. Mały pawlacz, ciekawy sejf czy półka zamykana na kluczyk to tylko część z pomysłów, które można zastosować chcąc dać naszemu dorastającemu dziecku pełnię swobody. Możemy wykonać je w bardzo prosty sposób, a przy odrobinie kreatywności będą nie tylko zwyczajnymi schowkami, a przede wszystkim – świetną ozdobą pokoju nastolatka!

Po trzecie – odpowiednie drzwi

Azyl nastolatka to nie tylko odpowiednie meble i wspomniane już schowki ale również – odpowiednie drzwi. Odpowiednie – czyli takie, które pozwalają na swobodne zamknięcie pokoju przez naszą pociechę oraz nie posiadają wielu przeszkleń, powodujący zazwyczaj ogromny dyskomfort. Warto postawić na drewniane, klasyczne drzwi o niewielkim przeszkleniu lub – całkowicie zrezygnować z kwestii przeszkleń. Sprawi to, że nasze dorastające dziecko będzie czuło się w swoim pokoju nie tylko przytulnie i dobrze ale również – bezpiecznie i komfortowo, a przede wszystkim – swobodnie.