Pożyczka na sprzęt AGD? A może na wyjazd?

Z roku na rok liczba osób biorących pożyczki wzrasta. Szacuje się, że w ogóle jakiś kredyt ma co drugi Polak. Niejednokrotnie koszty życia codziennego przewyższają możliwości finansowe danego gospodarstwa domowego i każdy robi co może, żeby starczało „do pierwszego”. Na co najczęściej pożyczają Polacy?

Bieżące wydatki

Obecnie wszystko drożeje, a płaca nadal jest na bardzo niskim poziomie. Rachunki, jedzenie, odzież – wszystko kosztuje i to nie mało. Wysłanie dzieci do szkoły z początkiem września to dla wielu rodziców duże wyzwanie, zwłaszcza pod względem materialnym. Dlatego coraz więcej ludzi decyduje się na krótkoterminowe pożyczki, które pomogą załatać dziury w domowym budżecie.
Wiele osób pożycza pieniądze także na leczenie. Specjalistyczne badania czy medykamenty, rehabilitacja i sanatoria, do których trzeba dopłacać, sprawiają, że nawet nasze oszczędności, o ile takie posiadamy, nie wystarczają. 
Należy wspomnieć także o zdarzeniach losowych, które wymagają dużego nakładu finansowego. Remont zalanego mieszkania czy naprawa nagłej awarii samochodu to problemy, które w znacznym stopniu pogarszają naszą sytuację finansową. Bez dodatkowego zastrzyku gotówki możemy popaść w niekończące się długi. Jeśli nie wybraliśmy jeszcze żadnej firmy finansowej, warto sprawdzić opinie o pożyczkach z SuperGrosz.

500+

Program „Rodzina 500+” niewątpliwie korzystnie wpłynął na sytuację materialną wielu polskich rodzin. Pieniądze te przeznaczane są nie tylko na bieżące wydatki, ale także na sprzęt AGD czy kolonie dla dzieci. Można śmiało powiedzieć, że poprawiła się jakość życia najbiedniejszych rodzin. Czy Polacy pożyczają mniej dzięki 500+? Możliwe, że rodziny z dziećmi tak, a co z resztą?

Pożyczka na wyjazd

W dużym stopniu Polacy podejmują decyzję o zaciągnięciu pożyczki w pewnych, ściśle określonych miesiącach. Największe oblężenie firm finansowych widoczne jest przed świętami Bożego Narodzenia, a także w sezonie wakacyjnym. Duża grupa ludzi chętnie podróżuje po Europie i krajach egzotycznych. Tygodniowy pobyt dla dwóch osób (w którymś z południowych krajów naszego kontynentu) w 4-gwiazdkowym hotelu z opcją All inclusive to koszt rzędu 3500-7000zł.
Lecz nie tylko wakacje są dobrą okazją do wyjazdu. Weekend majowy to równie świetny czas na zorganizowanie wypadu. A wiadomo, że jest to gorący okres dla wszystkich wynajmujących kwatery – chociażby nad morzem, dlatego ceny też są odpowiednio wysokie.