Efektywna i tania aranżacja łazienki – to możliwe!

Łazienka jest jednym z ważniejszych pomieszczeń na mapie naszego domu. Jest bowiem miejscem, w którym możemy oddawać się przyjemnym prysznicom, czy relaksującym kąpielom po całym dniu pracy. Nie zawsze jednak trendy, które panowały kilka lub kilkanaście lat temu królują do dziś – kolorowe kafelki, czy staromodne sanitaria odeszły do lamusa, by „ustąpić” miejsca nowoczesnym rozwiązaniom, nadającym niepowtarzalny charakter naszym łazienkom. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że aby całkowicie odmienić wygląd naszej łazienki nie potrzebujemy ogromnych nakładów finansowych czy masy wolnego czasu – przy odrobinie kreatywności i zastosowaniu najnowszych technologii, metamorfoza naszej łazienki zajmie nam zaledwie tydzień!

Innowacyjne farby do płytek łazienkowych

Totalną nowością, która staje się coraz popularniejsza wśród osób marzących o zmianie wyglądu swojej łazienki są specjalistyczne, wodoodporne i wyjątkowo trwałe farby, które bez skuwania płytek i montażu nowych pozwolą nam na totalną zmianę kolorystyki w naszej łazience! Farby do płytek łazienkowych możemy nabyć w każdym sklepie budowlanym, choć znacznie obszerniejszy wachlarz kolorystyczny bez wątpienia nabędziemy drogą internetową. Tego typu rozwiązanie wymaga jedynie dokładnego wyczyszczenia płytek, oraz ich odtłuszczenia przy zastosowaniu benzyny ekstrakcyjnej lub roztworu płynu do mycia naczyń. Farbę należy nakładać zdecydowanymi ruchami przy użyciu wałka malarskiego – warto jednak zwrócić uwagę na to, że farba do płytek łazienkowych wyjątkowo szybko zasycha – nie powinniśmy więc za jednym „zamachem” pokrywać dużych powierzchni płytek.

Odnowienie łazienkowych szafek i półek

Marząc o absolutnej odmianie wyglądu naszej łazienki, która nie wymaga ogromu czasu i nakładu finansowego warto zadbać nie tylko o totalną zmianę kolorystyki naszej łazienki, jeśli chodzi o ściany. Szczególną uwagę warto zwrócić również na szafki i półki łazienkowe, które użytkowane przez kilka, czy kilkanaście długich lat bez wątpienia nie są w idealnym stanie. W tym wypadku z pomocą mogą przyjść nam specjalistyczne okleiny lub możemy skorzystać z najbardziej innowacyjnej metody – specjalistycznych farb do malowania mebli – są to farby o bardzo podobnej formule, do wspomnianych wyżej farbach wodoodpornych do pokrywania płytek. Szafki należy rozkręcić i dokładnie oczyścić – w porównaniu do płytek łazienkowych będzie to znacznie prostsze, gdyż szafki i półki są zazwyczaj równej powierzchni. Na dokładnie oczyszczone i odtłuszczone półki i szafki należy nakładać specjalistyczną farbę, pionowymi, zdecydowanymi ruchami. Pamiętajmy jednak, że szafki pomalowane tego typu farbą muszą schnąć przynajmniej 48 godzin – po tym czasie możemy nałożyć drugą warstwę farby, jeśli pierwsza niedokładnie pokryła nasze łazienkowe meble.