Szybkie pożyczki online – na co zwrócić uwagę?

Potrzebujesz szybkiej pożyczki, ale nigdy wcześniej nie korzystałeś z ofert firm pożyczkowych? Zanim złożysz wniosek, sprawdź, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Podpowiadamy, jak znaleźć tanią chwilówkę.

Firmy pożyczkowe mają w ofercie przede wszystkim szybkie pożyczki. W ostatnich latach część z nich wprowadziła do ofert pożyczki ratalne. Ponieważ kwota, o jaką można wnioskować, jest wyższa (nawet 20 000 zł), spłata odbywa się w miesięcznych ratach. W pierwszej kolejności powinieneś sprecyzować, czy interesują Cię szybkie pożyczki, np. na okres 30 dni, czy też pożyczki ratalne.

Gdy już zdecydujesz, którą pożyczką jesteś zainteresowany, zwróć uwagę na:

  • Koszty związane z udzieleniem pożyczki

Szybkie pożyczki stały się popularne m.in. dlatego, że firmy pożyczkowe mają w ofercie bezpłatne pożyczki (RRSO wynosi 0 proc.). Jeżeli wcześniej nie korzystałeś z chwilówek, czyli nie jesteś klientem firm pożyczkowych, możesz otrzymać darmową pożyczkę – będziesz musiał oddać dokładnie tyle, ile pożyczyłeś. Aby zaoszczędzić, powinieneś szukać właśnie takich ofert.

W przeszłości brałeś już szybkie pożyczki? Jeżeli nie masz szans na bezpłatną pożyczkę, pozostaje Ci dokładnie porównać koszty. Z pomocą przychodzą rankingi, które są publikowane na serwisach tematycznie związanych z pożyczaniem, chociażby finmarket.pl

Jeżeli interesują Cię szybkie pożyczki, ale wiesz, że możesz mieć kłopot z oddaniem środków np. w ciągu 30 dni, sprawdź, czy pożyczkodawca pozwoli Ci przesunąć termin spłaty zobowiązania i ile będzie Cię to kosztować.

  • Formalności i szybkość przyznania środków

Jeśli chodzi o pożyczki online, charakterystyczna jest uproszczona procedura ich przyznawania. O środki wnioskuje się online, a odpowiedź otrzymuje się już kilka minut po wysłaniu formularza. Większość firm nie pyta pożyczkodawcy o dochody lub oczekuje jedynie złożenia przez niego oświadczenia o uzyskiwanych dochodach, ale są również takie, które wymagają np. wyciągu z konta bankowego. Zwróć na to uwagę, jeżeli chcesz szybko otrzymać pieniądze.

Znaczenie mają także godziny pracy firmy (nie wszystkie pracują w weekendy) oraz liczba banków, w których pożyczkodawca ma rachunki bankowe. Jeżeli na liście znajdziesz bank, w którym również Ty masz rachunek bankowy, masz szansę otrzymać pieniądze nawet w ciągu kilku minut od pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

  • Wiarygodność pożyczkodawcy

Koszty i formalności to nie wszystko – liczy się także wiarygodność pożyczkodawcy. W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele nowych firm. Nie wszystkie są jednak uczciwe. Jeżeli chcesz się uchronić przed kłopotami, poświęć chwilę i poszukaj opinii o firmach, ofertami których się zainteresowałeś.

W pożyczaniu pieniędzy nie ma nic złego, pod warunkiem jednak, że robi się to odpowiedzialnie. Gdy upewnisz się, że pożyczasz ze sprawdzonej firmy, będziesz mógł liczyć, że pieniądze na Twoim rachunku pojawią się bez zbędnej zwłoki.