Frankfurt – atrakcje

sindbad - sindbad (10) .jpg

Frankfurt nad Menem to piękne i dynamiczne miasto zlokalizowane w środkowej części Niemiec. Znajdują się w nim liczne atrakcje i zabytki. Frankfurt nad Menem to częsty kierunek turystów z całego świata.

Frankfurt nad Menem – co warto wiedzieć?

Okazuje się, że Frankfurt jest bardzo istotnym ośrodkiem finansowym w Niemczech i Europie, z siedzibami wielu międzynarodowych korporacji, banków oraz firm ubezpieczeniowych. W tym mieście znajduje się też Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe, na którym odbywają się liczne konferencje i wystawy.

Co istotne, Frankfurt nad Menem to miasto z bogatą kulturą. Oferuje ono bardzo dużo atrakcji turystycznych. Warto wymienić choćby Operę Frankfurcką oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Atrakcje we Frankfurcie nad Menem

Frankfurt nad Menem to miasto z wieloma atrakcjami turystycznymi. Jedną z nich jest Katedra Św. Bartłomieja. To jedna z najistotniejszych atrakcji turystycznych w tej miejscowości. Warto zaznaczyć, że Gotycka katedra z XIII wieku jest imponująca swoim pięknem i bogatą historią. Dobrze zobaczyć m.in. piękne witraże i grobowce cesarzy niemieckich.

Stara Opera to budynek, który jest jednym z największych symboli Frankfurtu. Została ona zbudowana w XIX wieku i przez długi okres służyła jako budynek opery. W obecnym czasie jest jednym z najistotniejszych centrów kulturalnych w tym mieście.

Inne Atrakcje we Frankfurcie nad Menem

Będąc we Frankfurcie, warto udać się do Muzeum Sztuki Starej. To jedne z najistotniejszych muzeów sztuki w Niemczech. Znajdują się w nim liczne zbiory sztuki z różnych epok, w tym dzieła malarzy holenderskich i flamandzkich. Inną popularną atrakcją jest Römerberg. Mowa tutaj o historycznym centrum miasta, które do czasów obecnych zachowało swój średniowieczny charakter.

Palmengarten to słynny ogród botaniczny, w którym można podziwiać rośliny z całego świata. W tym ogrodzie każdy znajdzie coś dla siebie. Podzielony jest on na bardzo dużo sekcji, w tym na sekcję z roślinami tropikalnymi oraz z sukulentami.