Konstrukcje fotowoltaiczne – co warto o nich wiedzieć?

amiston - amiston (10).jpg

Tworząc instalację fotowoltaiczną, trzeba pamiętać o tym, że nie składa się ona z samych paneli, lecz również z wielu innych elementów. Wspomnieć tu trzeba przede wszystkim o akumulatorach czy też np. inwerterze, którzy przekształca napięcie w to używane w domu. Oprócz tego bardzo ważne jest to, jaka zostanie użyta konstrukcja pod panele fotowoltaiczne.

Czym są konstrukcje fotowoltaiczne?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy już wie, czym są panele fotowoltaiczne. W końcu to właśnie dzięki nim możemy zaopatrywać się w darmową, pochodzącą ze słońca energie, która następnie zamieniana jest na prąd elektryczny. Czym jednak są wykorzystywane wraz z panelami konstrukcje fotowoltaiczne?Wiedzieć trzeba, że zakupiony panel fotowoltaiczny nie posiada żadnych nóżek, podpórek czy też innych elementów, które utrzymają go w odpowiedniej pozycji. Nie wystarczy położyć go na ziemi, aby można było z niego korzystać. Kluczowe jest więc posiadanie konstrukcji fotowoltaicznej, czyli zestawu specjalnych elementów nośnych, do których będzie można panele przymocować.

Jakie są najczęściej używane konstrukcje?

Zdecydowanie najprostszym podziałem konstrukcji fotowoltaicznej jest ten ze względu na ich lokalizację. Jak się bowiem okazuje, tego typu elementy mogą być umieszczone w wielu różnych miejscach.Przede wszystkim wspomnieć w tym wypadku trzeba konstrukcje dachowe, które zaliczane są do najpopularniejszych. To właśnie przestrzeń dachowa jest najbardziej polecana pod panele, ponieważ i tak nie jest niewykorzystywana, a przecież daje możliwość zamontowania wielu paneli.

Z czego są wykonane konstrukcje fotowoltaiczne?

Rozważając zakupienie instalacji fotowoltaicznej, wiedzieć trzeba, że konstrukcja, na której umieszczone będą panele, musi wyróżniać się pewnymi bardzo ważnymi cechami. Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba o stosunkowo niskiej wadze, lecz jednocześnie dużej trwałości. Co więcej, z racji tego, że będzie ona cały czas wystawiona na działanie sił natury, musi być również odporna na rdzewienie.Na rynku spotkać się można z wieloma różnymi rozwiązaniami, lecz bez wątpienia najczęściej polecana jest konstrukcja pod panele fotowoltaiczne wykonana z metali nierdzewnych, czyli np. z nierdzewnej stali lub po prostu z aluminium.