W jaki sposób wykonać przelew ekspresowy?

Korzystanie z płatności internetowych jest w Polsce bardzo popularne.
Głównie na co dzień internauci robią przelewy tradycyjne, chociaż odkąd można korzystać z przelewów ekspresowych to są one na tak samo popularne. Największą zaletą przelewów ekspresowych jest to, że pieniądze przelane z konta użytkownika są bezzwłocznie przekazywane na konto odbiorcy w innym banku.

Bezpieczeństwo przelewów ekspresowych

Poza tym, że przelewy ekspresowe są szybkie i wygodne, to należy też zaznaczyć,
że zaliczają się do bezpiecznych form płatności. Patrząc na to, jak prosperuje portal bluemedia.pl można szybko zapoznać się z funkcjonowaniem przelewów ekspresowych. Jakie mamy możliwości? W Blue Media możemy opłacać nasze zakupy, raty kredytów, opłacać bieżące rachunku czy doładować telefon. Wszystkie te transakcje będą zrobione od razu. Otóż, Blue Media oferuje przelewy ekspresowe, polegające na tym,
że klient otrzymuje potwierdzenie na konto mailowe już parę sekund po transakcji.

Kwoty przelewów ekspresowych nie są stałe dla każdego klienta, gdyż są z góry ustalone przez te banki, które proponują skorzystanie z tej opcji. Przelewy ekspresowe księguje się od razu, na specjalnym koncie banku, służącym tylko do ich obsługi. Praktycznie w tym samym momencie bank przekazuje dane odbiorcy przelewu, numer rachunku i kwotę przelewu do operatora usługi, czyli firmy Blue Media. Przelew do odbiorcy wykonywany jest z rachunku operacyjnego banku odbiorcy lub  z rachunku operatora przelewu, wprost na konto. Mamy więc do czynienia z dwoma błyskawicznymi przelewami wewnątrzbankowymi, co pozwala na ominięcie harmonogramu sesji przychodzących i wychodzących.

Dla kogo poleca się przelewy ekspresowe?

Patrząc na szybkość wykonania przelewów ekspresowych, poleca się je głównie przedsiębiorcom, którzy prowadzą transakcje online. Na dodatek, z opcji tej mogą skorzystać osoby fizyczne, którym na przykład zdarza się zapomnieć o opłaceniu rachunku. Każdy użytkownik docenia to, że musi tylko zaznaczyć, jakiego rodzaju operację finansową wykonuje i wskazać numer rachunku oraz dane odbiorcy. Dalsza transakcja wykonywana jest automatycznie pomiędzy bankiem,a Blue Media, czyli serwisem płatnościowym.