Wszystko co powinieneś wiedzieć o pożyczkach online

Każdy z nas choć raz w życiu słyszał o pożyczkach udzielanych drogą internetową. Ograniczone do minimum formalności, niewiele warunków do spełnienia, decyzja w kilka minut – brzmi zbyt idealistycznie? Na polskim rynku z roku na rok pojawia się coraz więcej firm świadczących tego typu usługi. Rosną jak grzyby po deszczu, ponieważ Polacy coraz częściej potrzebują wsparcia finansowego. Powodów, dla których zaciągamy coraz więcej zobowiązań jest wiele. Niestabilna praca i niski dochód nie sprzyjają odkładaniu pieniędzy na „potem”, a moment, gdy zabraknie środków następuje zazwyczaj niespodziewanie. Na czele listy potrzeb, które sprawiają, że polskie społeczeństwo notuje wzrost zadłużenia, znajdują się bieżące, konsumpcyjne wydatki.

Potrzeby klientów

Instytucje z sektora finansowego robią wszystko, aby przekonać do siebie nowych klientów, a jednocześnie utrzymać przy swoim boku stałych pożyczkobiorców. Eksperci podkreślają, że następuje czas konsumentów. To nie banki czy firmy pożyczkowe kreują dziś ofertę, lecz klienci określają, czego oczekują. Jeszcze kilka lat temu nowością dla polskich klientów były na przykład pożyczki online. Teraz ten sposób świadczenia usług to norma. 

Nowe możliwości 

Obecnie firma, która nie zapewnia możliwości zaciągnięcia zobowiązania przez internet przestaje być konkurencyjna. Aplikowanie o dodatkowe środki finansowe drogą elektroniczną przede wszystkim skraca cały proces. Wielu pożyczkodawców, z myślą o jeszcze większym komforcie konsumentów, opracowuje specjalne aplikacje mobilne. Pieniądze można pożyczyć więc już nie tylko używając komputera, ale także dokonując kilku kliknięć na ekranie smartfona. Dotyczy to nie tylko instytucji pozabankowych, ale także banków. 

Jak starać się o pożyczkę?

Cała procedura jest mało skomplikowana. Wyjaśnijmy ją na przykładzie firmy Ratkomat.pl, która udziela pożyczek na atrakcyjnych warunkach. W pierwszej kolejności należy wejść na stronę https://www.ratkomat.pl/. Za pomocą suwaków wybieramy kwotę, jakiej potrzebujemy oraz okres spłaty należności. Miejmy świadomość, że każda firma pożyczkowa musi informować użytkowników o koszcie całkowitym, Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania itd. Następnym krokiem będzie złożenie wniosku. Zazwyczaj konsument jest proszony o podanie podstawowych danych personalnych, a także teleadresowych.

Decyzja w kwadrans

Pożyczki online mają to do siebie, że są udzielane błyskawicznie. W praktyce oznacza to zaledwie kilkuminutowy okres oczekiwania na decyzję. Jeśli będzie pozytywna, pożyczkobiorcy nie pozostaje nic innego, jak oczekiwać na przelew środków. Pieniądze powinny pojawić się na jego koncie po kilkunastu minutach, a najpóźniej kolejnego dnia roboczego.

Dobre rozpoznanie 

Przed przesłaniem formularza warto dokładnie zapoznać się z ofertą danej firmy. Dobrym rozwiązaniem może okazać się zestawienie jej z propozycjami innych instytucji. Najlepsze pożyczki online – jak je znaleźć? Pomocne w tym zakresie mogą okazać się opinie na forach tematycznych, a także rankingi przygotowywane przez ekspertów. Czasami lepiej poświęcić chwilę i samemu zadbać o wybór najlepszego produktu, niż później żałować.