Czym różnią się pomiędzy sobą pożyczkodawcy?  

Potrzebujesz pożyczki? Dzisiaj po pieniądze możemy udać się nie tylko do banku, ale również możemy skorzystać z usług firm pożyczkowych działających pozabankowo. Czym różnią się pomiędzy sobą ci pożyczkodawcy?

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której potrzebuje dodatkowych środków. Ten problem w szczególności dotyczy osób, które nie posiadają żadnych oszczędności. Wówczas strzałem w dziesiątkę może być błyskawiczna pożyczka przez internet – możemy otrzymać bez wychodzenia z domu.

W banku czy pozabankowo?

Pożyczki to produkty finansowe regulowane przez Kodeks cywilny. Pożyczkę może udzielić w zasadzie każdy z nas – możemy otrzymać ją od osoby z rodziny, ale też osoby nieznajomej. Najczęściej jednak pożyczki dostajemy od banków, a także od pozabankowych firm pożyczkowych.

Zarówno banki, jak i firmy pozabankowe mają określone warunki udzielania pożyczek. Warto więc wiedzieć, czym konkretnie różnią się pomiędzy sobą ci pożyczkodawcy.

Pożyczka od banku

Bankowe pożyczki są udzielane zarówno w placówkach, jak i on-line. Możemy pożyczyć kwotę od około 1000 złotych do nawet kilkuset tysięcy złotych zależnie od naszej zdolności kredytowej.

Pożyczki od banków wymagają spełnienia określonych wymogów, na przykład związanych z wiarygodnością kredytową. Gdy mamy negatywną historię w BIK, pożyczki nie dostaniemy.

Pożyczka od firmy pozabankowej

Najczęściej jest to szybka pożyczka przez internet, którą możemy otrzymać bez wychodzenia do placówki, ale do wyboru mamy też pożyczki stacjonarne, a nawet z dostawą do domu.

Pożyczka może być udzielona jako chwilówka – do spłaty w ciągu jednego miesiąca albo jako pożyczka ratalna. Do tej kategorii zaliczamy też pożyczki społecznościowe, w których kiedyś specjalizował się serwis Kokos.pl – obecnie oferuje on bezpieczne pożyczki on-line na standardowych zasadach.

Otrzymanie pożyczki pozabankowej jest bardzo łatwe – musimy tylko przejść specjalną weryfikację on-line. W przypadku serwisu Kokos.pl musimy wpłacić tylko 1 grosz przy przelewie weryfikacyjnym.

Warto też wskazać, że możliwe są pożyczki pozabankowe bez BIK – są one jednak znacznie droższe.