Czym jest RRSO?

Zanim zaciągniesz pożyczkę przez internet, warto zapoznać się z podstawowymi terminami finansowymi. Dzięki temu wybierzesz ofertę dopasowaną do twoich potrzeb i możliwości, a być może unikniesz również zbędnego przepłacania. Jednym z podstawowych pojęć jest RRSO, którego znaczenie powinien znać każdy pożyczkobiorca.

RRSO to nic innego jak Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (z ang. Annual percentage rate). RRSO jest parametrem pokazującym całkowitym koszt kredytu, pożyczki ponoszonej przez klienta.

RRSO jest zawsze wyrażane jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym. Dzięki RRSO (rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania) możesz w szybki sposób porównać koszty ofert kredytowych i pożyczkowych wszystkich banków oraz pozostałych instytucji finansowych. Pierwsza pożyczka chwilówka online niekiedy jest darmowa, dzięki czemu oddajesz tylko tyle, ile oddajesz.

RRSO – to musisz wiedzieć

Choć RRSO jest bardzo popularnym parametrem, nie wszyscy pożyczkobiorcy wiedzą, na czym dokładnie polega i co uwzględnia. Tymczasem RRSO przez wielu specjalistów branży finansowej jest uznawana za jeden z najcenniejszych nośników informacji o ofertach, dzięki któremu w łatwy sposób możesz oszacować opłacalność pożyczki.

RRSO to powszechny miernik kosztu pożyczki, dzięki któremu osoba pożyczająca nie musi się zastanawiać, jaki parametr jest ważniejszy dla rzeczywistego kosztu kredytu (prowizja, opłaty dodatkowej, wysokość oprocentowania, czy pozostałe opłaty). W przypadku rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania (RRSO) koszt wyrażony jest jedną liczbą, co ułatwia porównanie ofert pożyczek przez internet. Wpływ na RRSO ma m.in. czas spłaty zaciągniętego zobowiązania, przez co RRSO jest zazwyczaj wyższe niż oprocentowanie nominalne.

Czy RRSO może wynosić 0%?

Jeśli przeglądałeś ofertę pożyczek na https://smartpozyczka.pl, prawdopodobnie zetknąłeś się z RRSO wynoszącym 0%. To nie błąd, ani zabieg marketingowy, tylko jedna z najlepszych ofert na rynku.

Warunkiem darmowej pożyczki w smartpozyczka.pl jest jedynie spłata pożyczki w terminie, dlatego nie musisz obawiać się o dodatkowe, lub ukryte opłaty. Co więcej, Smart Pożyczka nagradza swoich lojalnych klientów, oferując za każdym razem jeszcze tańsze pożyczki. Wybierając pożyczkę online, zawsze pożyczaj z bezpiecznego i zaufanego źródła, dzięki czemu uchronisz się od niepotrzebnych kłopotów i dodatkowych opłat.