Jaka wewnętrzna osłona okien sprawdzi się w kuchni?

Kuchnia jest miejscem, w którym spędza się sporo czasu. Przygotowywanie posiłków to dla jednych prawdziwa pasja, a dla innych raczej konieczność. Jednak w jednym i drugim przypadku warto pomyśleć o stworzeniu jak najlepszego miejsca do pracy. Nie wolno zapominać o odpowiedniej osłonie na okno. Dlaczego? Co cieszy się dużą popularnością?

Dlaczego tak ważna jest dobra osłona okien przed słońcem w kuchni?

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym duże znaczenie ma funkcjonalność. Nie inaczej jest w przypadku rolet. Powinny one pomagać w wykonywaniu codziennych obowiązków związanych z przygotowaniem pożywienia. Wiele zależy od tego, czy kuchnia jest słoneczna, czy może nie wpada do niej zbyt wiele promieni. Szczególnie w tym pierwszym przypadku należy pomyśleć o dobrej osłonie okien. Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy mamy do czynienia z południową ekspozycją, kiedy to pomieszczenie jest nasłonecznione przez większość dnia. Można sobie tylko wyobrazić, jak nieznośna temperatura panuje w takim miejscu podczas upałów, w czasie przygotowywania posiłków.

Rolety materiałowe

W takiej sytuacji nieodzowna okażą się rolety. Rolety materiałowe SURMA dobrze spełnią swoje zadanie. Na przykład modele umieszczone w kasecie są proste i łatwe w utrzymaniu czystości. Doskonale przylegają do okna, więc nie ma obawy, że nadmiar materiału zostanie przypadkowo poplamiony, czy zniszczony podczas gotowania. Tak może się stać, gdy chodzi o bardziej dekoracyjne rolety austriackie, czy rzymskie, które mają dużą ilość plisowanego materiału. Dobrze spawdzą się także modele dzień i noc, w związku z tym, że można za ich pomocą łatwo regulować ilość promieni słonecznych wpadających do kuchni.

Żaluzje plisowane

Kolejną ciekawą i zarazem niestandardową opcją są plisowane żaluzje.Z ich pomocą zasłonimy dokładnie tę część okna, którą potrzebujemy. Konstrukcja pozwala na zsuwanie osłony zarówno od góry, jak i od dołu, co nie jest możliwe w klasycznych roletach, czy panelach. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby na przykład tylko dolna część okna była zasłonięta i chroniła nas przed wzrokiem przechodniów, a przez górną wpadały przyjemne promienie słoneczne. Mechanizm pozwala na swobodne otwieranie okien, ponieważ plisy montowane są w przestrzeni ograniczonej przez listwy przyszybowe. Poza tym całość wygląda bardzo dekoracyjnie i doskonale pasuje do wielu pomieszczeń.

Duży wybór dostępnych na rynku rozwiązań sprawia, że można bez problemu znaleźć taki rodzaj osłony, która w pełni sprawdzi się w danym pomieszczeniu. Należy pamiętać, by w kuchni umiejętnie połączyć dwie jakże ważne funkcje, a mianowicie dekoracyjną oraz praktyczną. Natomiast wcale nie trzeba ograniczać się tylko do jednej opcji, ponieważ da się je z powodzeniem łączyć. Można o tym przeczytać w pomocnym artykule: Łączenie rolet i zasłon – praktyczny poradnik.