Zdrowe ciało czyli jak mądrze się odchudzać

Super dieta pozwalająca zrzucać tygodniowo po 4 kilogramy. Magiczne pigułki, dzięki którym tłuszcz będzie spalał się trzy razy szybciej. To tylko dwa przykłady reklam, przekazów marketingowych, skierowanych do osób cierpiących na nadwagę.

Jak wiadomo osoby otyłe, mające nadwyżkę kilogramów są narażone na różnego rodzaju schodzenia. Nadciśnienie, bóle stawów, złe samopoczucie, problemy z krążeniem. Jednak żadna z super i najlepszych diet. Żadne tabletki czy też preparaty nie pomogą w zrzucaniu kilogramów. Do odchudzania, a tym samym poprawy stanu swojego zdrowia, należy podchodzić z chłodną głową i ogromnymi pokładami cierpliwości.

Starannie przygotowane posiłki, 4-5 porcji w ciągu dnia

Każdy, niezależnie od wieku i stadium otyłości, powinien postawić na 4-5 posiłków ciągu dnia. Posiłki te powinny być tak rozłożone w czasie, aby przerwy między nimi wynosiły około 3 godzin. Takie działania ma na celu nie doprowadzić do uczucia głodu pomiędzy jednym a drugim posiłkiem. To również najlepsza metoda na ustabilizowanie metabolizmu.

Posiłki oczywiście nie mogą być tłuste, rezygnacja ze smażonego wyjdzie organizmowi na zdrowie. Kolejne potrawy znikające z patelni i przenoszące się do piekarnika to znakomite rozwiązanie, które pomoże ludzkiemu ciało. Porcje powinny, być takiej wielkości, aby po prostu dostarczyły organizmowi odpowiedniej ilości energii.

Rezygnacja ze złych nawyków żywieniowych

Chcąc poprawić swój stan zdrowia, chcąc regularnie zrzucać kilogramy, należy pozbyć się złych nawyków związanych z odżywianiem. Na pewno odpada podjadanie pomiędzy posiłkami. Nie wolno również sięgać po żadne jedzenie wieczorami, objadanie się na noc zabronione. Podejmując decyzję o zdrowym żywieniu, należy przygotować czarną listę produktów. Na jej szczycie znajdują się wszelkiego rodzaju słodkości oraz napoje gazowe i napoje kolorowe, udające soki naturalne. Alkohol też warto wykreślić z planu dnia, gdyż jest dość kaloryczny. Koniecznie należy zapomnieć o wszelkiego typu pieczywie, a zawsze odwracać wzrok, kiedy na horyzoncie pojawiają się bary szybkiej obsługi.

Sport to zdrowie, ale bez przesady

Jak wiadomo, aktywność fizyczna pozwala spalać ogromne ilości kalorii. Dlatego tak wiele osób bez zastanowienia zaczyna trenować. Trenuje, nie mając większej wiedzy o tym jak to robić, a tym bardziej nie zastanawiając się nad negatywnymi skutkami takiego działania.

Osoby mające znaczną nadwagę powinny zaczynać aktywność fizyczną od marszów czy też pływania w basenie. Bieganie będzie dla nich zbyt wyniszczające. Fizycznie bóle stawów, psychicznie zniechęcenie po kilku męczących i bolących treningach.

Wszyscy mający problemy z kręgosłupem, raczej niech odpuszczą jazdę na rowerze oraz bieganie. Dla nich najlepszym rozwiązaniem jest pływanie.

Dopasowanie treningów do własnych możliwości. Zaczynając treningi, po wielu latach braku aktywności, nie należy się spodziewać od razu bicia rekordów. Ze sportem jak z każdą dziedziną życia. Tylko stała, regularna praktyka pozwala osiągać coraz więcej. Dlatego należy stawiać przed sobą cele realne i cierpliwie, powoli je realizować. Efekty prędzej czy później się pojawią, a organizm po wielu miesiącach będzie w doskonałej kondycji, zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

Dlaczego warto schudnąć?

Odchudzanie, pozbywanie się balastu pod postacią tłuszczu, pozwoli cieszyć się lepszym zdrowiem. Znacznie spadnie zagrożenie przeróżnymi chorobami. Równocześnie człowiek, który nie ma nadwagi i doskonale się odżywia, znacznie lepiej się czuje. Doskonała kondycja psychiczna, doskonała kondycja fizyczna, to naturalne zalety zrzucania nadwagi. Nie wolno zapominać o aspektach związanych z urodą, możliwością powrotu do rozmiarów, które już dawno zostały schowane gdzieś na dnie szafy. Dla wielu osób odchudzanie z sukcesami to również budowanie własnej wartości, poradzenie sobie z pewnymi kompleksami.