Kremy na dzień

Portrait of a old woman

Krem na dzień to niezbędny element pielęgnacji. Powinien być dobrze dobrany do rodzaju skóry i musi zapewniać skuteczną ochronę przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych takich jak mróz, zanieczyszczenia i promieniowanie UV.

Dlaczego warto stosować krem na dzień?

Każda skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji i ochrony. Nasza cera jest nieustannie narażona na działanie szeregu szkodliwych czynników, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia powietrza, niskie temperatury. Niebezpieczne jest także suche powietrze z klimatyzacji, które bardzo wysusza skórę i prowadzi do powstawania podrażnień. Krem na dzień pomaga również w aplikacji makijażu. Równomiernie nawilżona skóra jest dobrze przygotowana do nakładania innych kosmetyków. Dobry krem musi być dobrany do cery – powinien ochraniać skórę wrażliwą, normalizować tłustą, odmładzać dojrzałą i nawilżać suchą.

Kremy na dzień zawierają szereg substancji o działaniu odżywiającym i ochronnym. Niektóre z popularnych składników to miód Manuka, minerały z Morza Martwego, wyciąg z aloesu, drzewa zastrzalin totara lub z zielonej herbaty, witaminy C i E. Przed zakupem kremu na dzień warto się upewnić, że posiada on filtry UVA i UVB. Niezależnie od pory roku, nie należy wychodzić na słońce bez odpowiedniej ochrony skóry.

Prawidłowe stosowanie kremów na dzień

Wszystkie kremy należy nakładać po dokładnym oczyszczeniu skóry z zabrudzeń i resztek makijażu. Dzięki temu skóra będzie znacznie lepiej wchłaniać substancje odżywcze zawarte w kosmetyku. Wchłanianie poprawia także ciepło, dlatego preparaty można nanosić po prysznicu lub ciepłej kąpieli. Krem aplikujemy przed wykonaniem makijażu.

Wybór kremów na dzień jest bardzo duży. W przypadku takich kosmetyków najważniejsze znaczenie ma dobór produktu, który jest dopasowany do indywidualnych potrzeb, a także zapewnienie skórze optymalnej ochrony przez szkodliwymi czynnikami występującymi w otoczeniu. Cera wymaga wyjątkowo dobrej pielęgnacji zimą, kiedy jest narażona na niskie temperatury oraz suche powietrze.

Praktycznie każda kobieta używa kremu na dzień. Jest to kosmetyk, na którego zakupie nie warto oszczędzać w przeciwnym wypadku może ucierpieć nasza uroda. Dobrze dobrany i systematycznie stosowany krem pomoże poprawić kondycję skóry i usunąć problemy. Coraz większą popularnością cieszą się na przykład kosmetyki naturalne, które produkowane są przede wszystkim z naturalnych substancji takich jak wyciągi roślinne i glinka. Używanie takich kremów wiąże się z mniejszym ryzykiem alergii. Do skóry wrażliwej i skłonnej do uczuleń najlepiej stosować kremy przeznaczone specjalnie do wymagającej cery. Takie kremy pozbawione są dodatku drażniących substancji zapachowych i alkoholu, który ma działanie wysuszające.