Honda Accord i Civic w gronie najlepiej sprzedających się aut wszechczasów

Rynek motoryzacyjny rozwija się dynamicznie, ale od lat ma swoich zdecydowanych liderów.

Wiele koncernów motoryzacyjnych, pomimo zmieniających się warunków, nieustannie od lat cieszy się mocną pozycją na rynku i zaufaniem kierowców. O sporym sukcesie może mówić japoński gigant Honda, którego modele dobrze znane wszystkim Accord i Civic są jednymi z najpopularniejszych aut na świecie.

Amerykański magazyn „Motor Trend” opracował listę samochodów, które osiągnęły najlepsze wyniki sprzedażowe w historii motoryzacji. Na czele zestawienia znalazła się Toyota Corolla. W pierwszej dziesiątce nie zabrakło dwóch flagowych modeli Hondy – Accorda i Civica. To samochody cenione również i przez rodzimych kierowców, o czym świadczy chociażby obecność w Polsce licznych klubów Hondy zrzeszających wielbicieli aut tej marki. Do najczęściej poszukiwanych samochodów z drugiej ręki w Polsce zaliczają się używane Hondy.

Honda Civic – nowoczesny kompakt z duszą, czemu zawdzięcza swoja popularność?

Civic odniósł na świecie spektakularny sukces – do dziś jest to najlepiej sprzedający się model Hondy. Pierwsza generacja zadebiutowała na rynku w 1972 r. i okazała się strzałem w dziesiątkę, czego dowodem jest 3. miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 1974. W 2008 r. Honda Civic okazała się najlepiej sprzedających się samochodem w Stanach Zjednoczonych. Od 2017 r. produkowana jest dziesiąta generacja – do 2021 r., kiedy zastąpi ją generacja jedenasta. Również od 2021 r. Civic nie będzie już produkowany w Europie (ale będzie importowany).

Honda Accord – sprawdzone auto osobowe klasy średniej

Accord produkowany jest od 1976 r. Jak informują przedstawiciele warszawskiego salonu Honda Plaza, ich klienci upodobali sobie w szczególności Accorda VII i Accorda VIII – czyli dwie ostatnie generacje produkowane w Europie. W 2015 r. Honda ogłosiła, iż Accord zostaje całkowicie wycofany z rynku europejskiego, a w zamian nie pojawi się żaden następca. Nie zmieniło to jednak faktu, że Accord to wciąż ciesząca się ogromnym zainteresowaniem Honda. Puławska w Warszawie to jedno z miejsc, gdzie można nabyć używane modele.