Rodzaje kostiumów kąpielowych – jak wybrać najlepszy dla siebie?

ekskluzywna.pl ekskl (18) .jpg

Stroje kąpielowe dla kobiet występują w wielu fasonach. Jak wybrać ten odpowiedni? Oto najczęściej wybierane rodzaje kostiumów kąpielowych!

Kostiumy kąpielowe – jednoczęściowe i dwuczęściowe

Najczęściej damskie kostiumy kąpielowe dzielone są na dwie kategorie pod względem liczby elementów. Wyróżnia się zatem stroje jednoczęściowe oraz stroje dwuczęściowe.

Jednoczęściowe stroje kąpielowe składają się z jednej części i najczęściej używane są one do pływania, natomiast mogą też podkreślać atuty sylwetki i świetnie nadawać się do wylegiwania na plaży.

Dwuczęściowe kostiumy kąpielowe z kolei składają się z dwóch elementów, co powoduje, że dla wielu kobiet są one wygodniejsze. Odsłaniają one również więcej ciała i są często używane do opalania się.

Rodzaje jednoczęściowych strojów kąpielowych

Do kategorii jednoczęściowych kostiumów kąpielowych zaliczane są głównie dwa rodzaje produktów – stroje zwykłe oraz monokini.

Zwykłe jednoczęściowe stroje zasłaniają cały tułów. Mogą mieć one nieusztywniany biustonosz – jest on popularny w strojach pływackich, albo mogą mieć biustonosz usztywniony, z fiszbinami lub taśmą pod biustem – nadaje on atrakcyjny wygląd piersiom i dobrze je podtrzymuje.

Jednoczęściowym strojem kąpielowym jest też monokini, które od kilku sezonów jest letnim hitem. To rodzaj stroju z wycięciami po bokach, dlatego odsłania on więcej ciała w porównaniu do zwykłego stroju jednoczęściowego.

Rodzaje dwuczęściowych strojów kąpielowych

Do dwuczęściowych kostiumów kąpielowych zalicza się również szereg fasonów, które odsłaniają mniej lub więcej ciała.

Klasycznym dwuczęściowym strojem jest bikini, które składa się z biustonosza z trójkątnymi miseczkami i fig. Dla wielu kobiet lepsze podtrzymanie dają jednak stroje z usztywnianymi miseczkami, które mogą mieć różne kształty – balkonetki, opaski bandeu czy biustonosza push up.

Dół stroju dwuczęściowego może mieć też różne fasony, na przykład mogą być to klasyczne figi, figi z wiązaniami po bokach, bardziej zabudowane szorty czy odsłaniające pośladki figi brazylijskie. Dostępne są też dwuczęściowe stroje z figami z krótką spódniczką, tak zwaną skirtini.

Do kategorii strojów dwuczęściowych zaliczane jest też tankini. To rodzaj stroju, który zamiast zwykłego biustonosza zawiera koszulkę zasłaniającą brzuch. Koszulka ta często ma także wbudowane miseczki lub taśmę podtrzymującą biust, aby nadać mu atrakcyjny wygląd.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostiumy kąpielowe.