Chcesz zarobić na wynajmie mieszkania? Kup je w Gdańsku

Coraz więcej Polaków interesuje się inwestowaniem w nieruchomości. Wynajem mieszkania pozwalana uzyskanie stałego dostępu do dodatkowej gotówki. Gdzie możemy zarobić na wynajmie najwięcej? Według badań okazuje się, że w Gdańsku.

Mieszkanie możemy kupić dla siebie nie tylko po to, aby w nim zamieszkać, ale również po to, aby ulokować swój kapitał. Eksperci wskazują, że na zakupie i wynajmie nieruchomości można zarobić o wiele więcej niż na lokatach bankowych czy funduszach inwestycyjnych.

Ceny mieszkań w Gdańsku są zależne przede wszystkim od lokalizacji. Najwięcej będziemy musieli zapłacić za nieruchomość w Śródmieściu. Za metr kwadratowy trzeba zapłacić nawet około 11 tysięcy złotych. Mieszkania w centrum są najczęściej kupowane w celach inwestycyjnych i następnie są przeznaczane do wynajmu dla turystów.

Tańsze nieruchomości w Gdańsku kosztują około 6-8 tysięcy złotych za metr kwadratowy. To przede wszystkim mieszkania w lokalizacjach nieco gorszych, ale również z opcją dobrego dojazdu do centrum.

Zatem nie zapłacimy bardzo dużo za niektóre mieszkania i apartamenty na sprzedaż Gdańsk jest jednak bardzo dobrym miejscem do inwestycji w nieruchomości. Statystyki wskazują, że możemy zarobić nawet 6 procent netto w skali roku na wynajmie nieruchomości w Gdańsku, dlatego to o wiele więcej niż na obecnie dostępnych lokatach w bankach oraz w funduszach inwestycyjnych.

Oczywiście, zaletą posiadania mieszkania jako inwestycji jest nie tylko czerpanie regularnych zysków z jego najmu, ale również możliwość odsprzedania go w wyższej cenie za jakiś czas. Nieruchomości stale zyskują na wartości, dlatego możemy odzyskać większą sumę niż ta zainwestowana.

Zatem osoby poszukujące dobrego miejsca do zakupu nieruchomości na wynajem powinny pomyśleć o wybraniu Gdańska. To malownicze miasto, które przyciąga wielu turystów, jest doskonałym miejscem do poczynienia przyszłościowej inwestycji. Z dostępnymi ofertami można zapoznać się już teraz przez internet – są one dostępne na portalach ogłoszeniowych oraz bezpośrednio na stronach deweloperów.