Oferty bankowe – na co się zdecydować, by zarobić pieniądze?

Czasy przechowywania oszczędności życia w skarpecie dawno minęły, dlatego banki oferują dobre rozwiązania dla osób, które chcą ulokować na rachunku nadmiar gotówki. Klient może otrzymać od instytucji finansującej po upływie konkretnego okresu czasu pieniądze – wynagrodzenie za przekazanie środków. Najpopularniejszymi produktami bankowymi są konta oszczędnościowe i lokaty.

Konto osobiste a rachunek oszczędnościowy

Podstawowym produktem bankowym jest rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy, czyli popularne konto osobiste. Można na nim gromadzić dodatkowe środki, jednak łatwa możliwość wypłaty sprawia, że odłożenie większej sumy stanowi wyzwanie. Warto poznać inne sposoby zarabiania pieniędzy –więcej informacji znajduje w artykule na stronie: http://www.erodzina.com/najbezpieczniejsze-sposoby-zarabiania-pieniedzy/. By zachęcić klientów do oszczędzania, instytucje finansowe proponują zawieranie umów oprocentowanego rachunku oszczędnościowego. Oznacza to, że od środków zgromadzonych na takim koncie będą naliczone odsetki – zysk. Konta oszczędnościowe mogą być oprocentowane nawet 3,0% w skali roku. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość wypłacenia środków w dowolnym momencie, a w większości banków jedna taka operacja w miesiącu jest nieodpłatna.

Lokata

Lokaty są wyżej oprocentowane niż konta oszczędnościowe i zawierane na ustalony czas, od 1 do 12 miesięcy. Zerwanie umowy przez klienta wiąże się z utratą odsetek – zarobku, ponieważ dodatkowe środki są dodawane do lokaty dopiero na zakończenie okresu rozliczeniowego. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty warto kierować się brakiem opłat za założenie i prowadzeniem lokaty w konkretnym banku oraz wysokością jej oprocentowania. Od zarobionych pieniędzy, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa zostanie pobrany podatek Belki od dochodów kapitałowych w wysokości 19%. Przed podjęciem decyzji należy policzyć, jaki będzie zysk przy konkretnej kwocie wolnych środków. Lokatę można również założyć przez Internet. Aby móc wybrać najlepszą ofertę, warto śledzić na bieżąco pozyczkowy-portal.pl.

Powierzenie swoich oszczędności bankowi to opłacalne rozwiązanie. Niezależnie od tego, czy zysk będzie wynosił kilka, czy kilkanaście złotych w miesiącu, są to dodatkowe pieniądze, które można przeznaczyć na ekstra zakupy lub pomnożyć posiadany kapitał.