Codzienna praca na laptopie

Laptop dla firm czy też laptop do biura znaczy dziś co innego niż jeszcze kilka lat temu. Urządzenie, które przeznaczone jest do pracy, powinno spełniać szereg wymagań. Wszechstronny laptop do biura musi posiadać wydajne podzespoły, nowoczesne zabezpieczenia i wytrzymałą baterię. Powinien również być mobilny. Co prawda to laptop do biura, ale przecież obecnie naszym biurem może być cały świat!

Taki wszechstronny laptop do biura stworzyło Lenovo. ThinkPad E490 powstał z myślą o pracownikach biurowych, również tych często podróżujących w interesach i nie tylko. Urządzenia są już dostępne w Polsce.

Wytrzymały laptop dla firm

ThinkPad E490 utrzymany jest w klasycznym stylu serii ThinkPad. Wytrzymała obudowa laptopa wykonana została z aluminium oraz tworzyw sztucznych. Najlżejsze modele ważą już od 1,75 kilograma. Są odporne na użytkowanie w różnych warunkach, w tym na temperaturę, wibracje i wstrząsy. Potwierdzają to liczne testy. Konstrukcja laptopa spełnia wymogi standardu militarnego MIL-STD-810G. Dzięki matowej matrycy ThinkPad E490 umożliwia pracę przy niekorzystnym oświetleniu – zarówno w pełnym słońcu, jak i po zmroku. W ciemności pisanie ułatwia dodatkowo podświetlana klawiatura. Dzięki wytrzymałej baterii ThinkPad E490 może pracować nawet przez 13 godzin bez dostępu do prądu. Wystarczy 60 minut, by naładować baterię laptopa od 0 do 80%.

Laptop do biura, którym może być cały świat

Laptop dla firm powinien posiadać zabezpieczenia, dzięki którym służbowe dane będą zawsze odpowiednio chronione. Jest to szczególnie istotne podczas podróży, gdy nasz komputer jest bardziej narażony na zdarzenia losowe i mogą mieć do niego dostęp niepowołane osoby. ThinkPad E490, wyposażony w system operacyjny Windows 10 Home lub Windows 10 Pro, umożliwia bezpieczne i szybkie logowanie w systemie dzięki czytnikowi linii papilarnych Match-on-Host z Windows Hello. Moduł TPM zapewnia szyfrowanie danych na poziomie sprzętowym. Laptop został również wyposażony w certyfikowany przez Skype podwójny mikrofon, system głośników stereo Dolby Advanced Audio oraz kamerkę HD 720p. Dzięki temu jest to doskonałe urządzenie do wirtualnych spotkań biznesowych.

Laptop dla firm w rozsądnej cenie

Jak wspomnieliśmy już wyżej, laptop do biura musi spełniać szereg wymagań. Jego cena musi jednak mieścić się w budżecie firm. Ceny laptopów Lenovo ThinkPad E490 rozpoczynają się już od 2899 złotych za konfigurację z procesorem Intel Core i3-8145U, 4 GB RAMu oraz dyskiem HDD o pojemności 1 TB. Ci, którzy w swojej pracy potrzebują lepszych parametrów, mogą dopasować je do swoich wymagań, wybierając mocniejsze podzespoły.