Szukasz sprawdzonego podologa w Krakowie? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki.

Podolog jest bardzo potrzebnym aktualnie zawodem. Mimo że brzmi jak kierunek medyczny, to jednak nim nie jest, ale być może wkrótce do tego dojdzie. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi zmaga się z najróżniejszymi problemami stóp, koniecznością jest więc zajęcie się tym na poważnie przez profesjonalistów. Usługi podologiczne świadczy coraz więcej gabinetów kosmetycznych, jak również gabinetów typowo podologicznych. Czym dokładnie zajmują się podolodzy? Otóż diagnozują oni i wykrywają nieprawidłowości w funkcjonowaniu stóp oraz ich schorzenia i choroby, które zaniedbane doprowadzą do rozwinięcia się stanów przewlekłych i patologicznych. Artykuł ten przybliży pracę podologów i zakres ich pracy.

Czym zajmuje się podolog?

Zakres obowiązków podologa jest bardzo szeroki i zahacza o inne gałęzie medycyny jak na przykład chirurgia, czy dermatologia. Wśród typowych usług podologa, można wyliczyć:

  • diagnozowanie wad kończyn dolnych, w tym stóp,
  • badanie parametrów biomechaniki chodu w warunkach normalnych i pod obciążeniem,
  • ocena, doradztwo i pomoc pacjentom, których dolegliwości sto wynikają z dolegliwości przewlekłych,
  • badanie rozkładu nacisku stóp na podłoże w warunkach bezruchu, jak i podczas niego, co pozwoli na wyszukanie stanów patologicznych,
  • dopasowanie akcesoriów ortopedycznych w razie konieczności cofnięcia zmian patologicznych,
  • badanie, diagnozowanie i leczenie stóp osób w każdym wieku,
  • indywidualny dobór kosmetyków i produktów leczniczych,
  • leczenie częstych przypadłości jak modzele, kurzajki, odciski, czy haluksy.

Podolog w Krakowie

W Krakowie wiele gabinetów kosmetycznych oraz podologicznych oferuje swoje usługi w tym zakresie. Jako że jest to stosunkowo młody zawód, nie każdy ze znalezionych podologów wykonuje swoje usługi na równie wysokim poziomie, z tego względu trzeba być dość ostrożnym, aby podolog, do którego chcemy się udać, być wykwalifikowanym specjalistą o umiejętnościach potwierdzonych pisemnie i w praktyce. Poszukując podologa, należy zaczynać od dowiedzenia się czegoś więcej na ten temat i odszukaniu gabinetów, które w mieście cieszą się dobrą opinią i pozytywnymi skutkami leczenia, bądź terapii. Strony takie, jak https://www.moment.pl/inne/podolog/krakow doprowadzą do wykształconego podologa, którego praca jest dobrze opiniowana w społeczeństwie.

Czy istnieję jakieś przeciwwskazania?

Istnieje niewiele przeciwwskazań co do korzystania z usług podologa, a których on sam może nie wychwycić, dlatego należy być z podologiem szczerym i w wywiadzie udzielić mu wyczerpujących informacji o swoim stanie zdrowia, diecie, stylu życia itp. Wszelkie choroby, które zostały zdiagnozowane przez lekarzy specjalistów, muszą być tak z nimi, jak z podologiem omówione pod kątem wykonania zabiegów podologicznych, aby nie istniało ryzyko trudnych do zahamowania krwawień, jak np. przy cukrzycy.