Chcesz kupić auto na kredyt? Nie musisz iść do banku!

Zakupienie samochodu na kredyt wcale nie musi oznaczać, że trzeba przygotować się na wielokrotne wizyty w bankach. Teraz wszystko można załatwić również w salonie dealerskim!

Coraz więcej salonów samochodowych pozwala na zaciągnięcie kredytu na zakup auta na miejscu – bez potrzeby udawania się do placówki bankowej.

Na czym dokładnie polega taka procedura? Jakie samochody z salonu można kupić na kredyt? Jakie wymagania trzeba wtedy spełnić?

 Kredyt w salonie dealerskim – jak to działa?

Kredyty i inne formy finansowania dostępne w salonach dealerskich są dostępne zarówno z wykorzystaniem metod finansowania marek, na przykład w salonach Ford można kupić auta z ofertą Ford Kredyt, jak również salon może pełnić rolę pośrednika finansowego i pomoc klientowi w dobraniu najlepszej oferty z różnych banków.

Zaciąganie kredytu w salonie jest podobne do procedury bankowej. Musimy dostarczyć wymagane dokumenty, wypełnić wniosek, a potem zaczekać jego rozpatrzenie. Gdy dostaniemy pozytywna odpowiedź, możemy podpisać umowę i stać się właścicielem wybranego pojazdu.

 Jakie auta można kupić na kredyt u dealera?

Salony samochodowe pozwalające na korzystanie z kredytów mają w ofertach nie tylko nowe, ale także używane samochody.

W związku z tym klient może zdecydować się na zakupienie pojazdu prosto z fabryki, ale również może sfinansować tak auto z drugiej ręki, jeśli zależy mu na jak najniższych kosztach.

Można kupować auta osobowe, a także dostawcze, na przykład modele takie jak Ford Transit Custom. Dla firm dodatkowo przewidziano ofertę leasingu.

Kto może zaciągnąć kredyt w salonie dealerskim?

Aby uzyskać kredyt samochodowy, konieczne jest spełnienie określonych wymogów. Podstawa jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej, czyli zdolności do spłaty zaciągniętego zobowiązania w wyznaczonym czasie.

Oprócz tego kredytobiorca powinien mieć pozytywna historię kredytowania – negatywne wpisy w bazach, na przykład BIK, mogą być przeszkoda do uzyskania kredytu.

Dokładne wymogi można znaleźć na stronach WWW salonów i uzyskać podczas wizyty.