Rozpoczęcie roku szkolnego w Niemczech

Niemcy to bardzo ciekawy kraj, który ma wiele do zaoferowania. Jedną z kwestii, na którą warto zwrócić uwagę, jest edukacja. Stanowi ona bardzo złożoną machinę. W odróżnieniu od Polski w Niemczech nie ma jednego dnia rozpoczęcia roku szkolnego. Zależy on od Bundeslangu, w którym się mieszka. Istotne jest jednak to, że rozpoczęcie roku szkolnego zawsze przypada na przełom sierpnia i września.

Jak wygląda początek roku szkolnego w Niemczech?

Rozpoczęcie roku szkolnego w Niemczech jest ważnym wydarzeniem dla każdego dziecka. Dlatego w niektórych regionach młodzież otrzymuje rożek napchany różnymi słodyczami. Mogą to być przede wszystkim batoniki, cukierki, czekoladki, ale i przybory szkolne, na przykład długopisy, piórniki czy zeszyty. Zdarzają się także zabawki. Wszystko zależy od fantazji, pomysłowości i zasobności portfela rodziców. Istotne jest też to, że taki rożek można kupić w sklepie lub zrobić samodzielnie.

Inne tradycje związane z rozpoczęciem roku szkolnego w Niemczech

Niemieckie dzieci w sierpniu z utęsknieniem czekają na rozpoczęcie roku szkolnego. Jest to dla nich czas, w którym nareszcie mogą spotkać się z koleżankami i kolegami. Co więcej, pierwszy dzień w szkole dostarcza im wiele wrażeń. Otrzymują niespodzianki i to ich bardzo cieszy. Ponadto obowiązkową tradycją jest zdjęcie z tornistrem i rożkiem.

Kiedy rozpoczyna się rok szkolny w zależności od Bunderslangu?

Początek roku szkolnego w Niemczech jest różny w zależności od Bunderslangu. Dla przykładu w 2022 roku w Berlinie przypada na 27 sierpnia, w Hesji na 06 września, w Saksonii na 27 sierpnia, w Bawarii na 13 września, a w Hamburgu 23 sierpnia.

Busy do Niemiec, jako wspaniały sposób na zwiedzanie kraju naszego zachodniego sąsiada

Początek roku szkolnego w Niemczech to naprawdę bardzo interesujące wydarzenie. Dlatego warto pojechać tam i przekonać się, jak to naprawdę wygląda. Wspaniałym sposobem na odwiedzenie kraju naszego zachodniego sąsiada są busy do Niemiec z firmą Beata Bus. Dzięki temu przeżyjesz niesamowitą przygodę. Każdy wyjazd odbywa się klimatyzowanym i nowoczesnym pojazdem. Dodatkowo w każdym samochodzie znajdziesz wiele innych udogodnień. W samochodach są wygodne fotele, sprzęt audio-wideo i WiFi. Zatem z pewnością nie będziesz się nudzić podczas przejazdu. Istotne jest również to, że firma oferuje także usługę door to door, czyli z adresu na adres. Oznacza to, że kierowca przyjedzie po Ciebie pod wskazany adres i zawiezie Cię tam, gdzie chcesz. Dlatego nie musisz szukać, pytać o drogę i błądzić. Kierowcy są także doświadczeni, doskonale znają trasę, a także bardzo dobrze porozumiewają się w języku niemieckim. Zatem służą wszelkim wsparciem i pomocą w tym zakresie. Przewozy do Niemiec z firmą Beata Bus to wspaniały sposób na ciekawą podróż, a także poznanie tradycji, kultury i odwiedzenie pięknych miejsc w Niemczech!