Krok po kroku wzrasta popularność śrub wykonywanych ze stali nierdzewnej. Co przyczynia się jednak do takiego faktu? Dlaczego tak chętnie kupowane są akcesoria zamkowe – zrealizowane właśnie przy użyciu tego komponentu?
Najważniejsze cechy głównego komponentu
Warto tutaj wymienić minimum kilka najważniejszych cech odnoszących się do stali nierdzewnej. Czym zatem charakteryzuje się taki właśnie komponent? Mamy tutaj odpowiednią zawartość nie tylko chromu, ale także węgla. Właściwe połączenie prowadzi między innymi do powstania warstwy niezwykle odpornej na działanie korozji. Przez wielu ekspertów jest to cecha uznawana za najważniejszą. Okazuje się, że nierdzewka ma również inne, cenne właściwości. To na przykład żarowytrzymałość. Na skutek tego elementy wykonywane z takiego materiału – są to nie tylko śruby, a również na przykład nakrętki, podkładki, wkręty, pręty gwintowane i inne – zachowują swoje odpowiednie właściwości nawet wtedy, kiedy fachowcy stosują je w obliczu wysokiej temperatury. Żadnego problemu dla ekspertów nie stanowi obróbka. Tak samo, jak doprowadzenie do stanu czystości. To wszystko ma wpływ na elegancki wygląd, który także charakteryzuje opisywany dzisiaj komponent. Nie można zapomnieć również o korzystnym stosunku w aspekcie wytrzymałości do wagi. Obecnie coraz więcej osób docenia także to, że jest tutaj jak najbardziej możliwe wykonanie recyklingu.
Uniwersalne śruby zamkowe
Nierzadko z oferty różnych śrub – wykonanych przy użyciu stali nierdzewnej – są wybierane akcesoria zamkowe. Dlaczego? Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem (posiadające normy DIN 603/ISO 8677/PN 82406) mają po swojej stronie rozmaite zalety. Warto wspomnieć, że takie akcesoria posiadają metryczny rodzaj gwintu. Występują w trzech rozmaitych klasach wytrzymałości (4.6, 4.8 i 8.8). Akcesoria tego typu powstają nie tylko przy użyciu stali nierdzewnej A2 (INOX). Do ich produkcji stosuje się także takie materiały, jak na przykład stal węglową, stal kwasoodporną A4 lub mosiądz. Należy dodać, że fachowcy zadbali tutaj o odpowiednią ochronę przed korozją. Chodzi nie tylko o sam materiał, ale również o takie elementy, jak ocynk galwaniczny lub ocynk ogniowy. Ewentualnie powłoka jest także czerniona. Gdzie śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem mogą być wykorzystywane? Między innymi w przypadku realizowania połączeń konstrukcji drewnianych albo takich, gdzie występuje ryzyko bezpośredniego kontaktu ze skórą. Trzeba tutaj wspomnieć również o możliwości skręcania różnych elementów.