Komu może się przydać domowe urządzenie do EKG?

DR EKG - doktoreg (20).jpg

Problemy kardiologiczne dotyczą sporej części społeczności. Nie tylko starsze osoby mają problemy z sercem. Coraz więcej młodych osób trafia do szpitala z zawałem lub zaburzeniami rytmu serca. Jednym z podstawowych badań pracy serca jest EKG.

Domowe urządzenie EKG

Domowe EKG nie jest daleką przyszłością, którą ogląda się w filmach fantastycznych. Są niewielkie urządzenia dostępne na rynku medycznym, które kosztują zaledwie kilkaset złotych. Przy ich pomocy można w domu monitorować pracę serca i na bieżąco analizować wyniki.

Urządzenie do domowego EKG nie jest trudne w obsłudze. Wyniki nie są drukowane. Można je odczytać w aplikacji mobilnej, którą się instaluje przed przeprowadzeniem badania. Aplikację można zainstalować oczywiście za darmo na telefonie lub tablecie. Obsługa nie jest trudna i każdy bez problemu sobie poradzi z takim sprzętem.

Dla kogo polecane jest domowe EKG?

Elektrokardiogram jest urządzeniem, które z pewnością się przyda osobom mającym problemy z sercem. Chodzi o pacjentów z przebytym zawałem, arytmią czy niewydolnością serca. Dzięki takiemu sprzętowi można wcześniej wykryć oznaki nawrotu choroby lub po prostu pogorszenia stanu zdrowia.

To też idealne rozwiązanie dla tych, którzy są obarczeni ryzykiem zachorowania. Osoby chorujące na nadciśnienie, cukrzycę, otyłość, mające wysoki poziom cholesterolu czy palące powinny też monitorować stan swojego zdrowia. Ten sprzęt do badania EKG przyda się w domu, w którym są osoby starsze. Są one dużo bardziej narażone na problemy sercowe, a takie urządzenie da im poczucie bezpieczeństwa.

Dlaczego warto kupić domowy elektrokardiogram?

Niestety nie zawsze można wykryć problemy zdrowotne. Często się słyszy o tym, że pacjent miał zawał kilka tygodni temu i nie zgłosił się do szpitala. Taka sytuacja może mieć poważne skutki dla zdrowia. Dzięki domowemu EKG takie problemy można wyeliminować. Umożliwia on szybką reakcję w przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów.

Niekiedy na wizytę u kardiologa czeka się dość długo. Nawet prywatne wizyty często są dopiero możliwe za kilka lub kilkanaście dni. Jeśli ma się w domu domowe EKG, to nie trzeba się przejmować perspektywą odległej wizyty. W razie złego wyniku można od razu zadzwonić po pogotowie, które udzieli pomocy.