Nowe mieszkania w Warszawie jako inwestycja. Jak zarobić na nich najwięcej?

Mieszkania na wynajem to obecnie jeden z najczęściej wybieranych sposobów na zainwestowanie pieniędzy – można na nich zarobić znacznie więcej niż na lokacie!

Rynek mieszkaniowy w Polsce nie opiera się w tak dużym stopniu na wynajmie jak rynki innych krajów europejskich. Nie oznacza to jednak wcale, że lokal na wynajem nie jest dobrym pomysłem na ulokowanie swoich pieniędzy. Zapotrzebowanie na mieszkania na wynajem jest obecnie bardzo duże szczególnie w większych miastach – wynajmują je nie tylko studenci, ale również młodzi pracownicy oraz rodziny, które nie mogą pozwolić sobie na zakupienie swojego „M”. Zatem posiadanie mieszkania na wynajem to korzystna inwestycja na wiele lat.

Jeśli chodzi o nowe mieszkania w Warszawie, szacuje się, że aż około 1/3 wszystkich nieruchomości kupowana jest przez inwestorów, którzy następnie przeznaczają je na wynajem. Dotyczy to zarówno nieruchomości położonych w centrum, jak i na obrzeżach miasta, gdzie ceny są niższe. Więcej na ronson.pl/inwestycje-warszawa/. Na takiej inwestycji można zarobić nawet powyżej 5% w skali roku, ale tylko wtedy, gdy podejmiemy odpowiednie decyzje związane z doborem właściwego lokalu. Warto wskazać, że nie na każdym mieszkaniu można dużo zarobić.

Najwięcej można zyskać na mniejszych lokalach – kawalerkach i mieszkaniach dwupokojowych, ponieważ w przeliczeniu na metr kwadratowy cena ich wynajmu jest najwyższa. Gdy będzie trzeb uzyskać dodatkową gotówkę, można też łatwo je odsprzedać.

Trzeba też zwrócić uwagę na lokalizację mieszkania oraz jego otoczenie i dostępną infrastrukturę. Przystanki komunikacji miejskiej, sklepy, tereny zielone, ale również przedszkola i szkoły – dostępność tych punktów pozwala na podwyższenie wartości nieruchomości oraz szybsze znalezienie najemców.

Liczy się też ustawność mieszkania to, jak jest ono urządzone. Najłatwiej będzie wynająć lokal o prostym wykończeniu, z wszystkimi podstawowymi sprzętami, ponieważ wtedy wynajmujący nie musi kupować własnych mebli oraz AGD – to pozwala też na podwyższenie ceny wynajmu oraz wyższe zyski płynące z zakupu nieruchomości na wynajem.